Yandex Metrica

Sitede Ara

TBMM Başkanı Kurtulmuş, BAE Devlet Başkanı Al Nahyan ile bir araya geldi

TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Devlet Başkanı Muhammed bin Zayid Al Nahyan ile Abu Dabi'de görüştü.

Gündem

11.02.2024, 00:49

Abu Dabi'deki Kasr Al Bahar'da gerçekleştirilen görüşmede, ikili ilişkilerin yanı sıra bölgesel ve küresel konular ele alındı. Görüşmede Türkiye-BAE ilişkilerinin geldiği seviyeden duyduğu memnuniyeti dile getiren TBMM Başkanı Kurtulmuş, dost ve kardeş iki ülke arasındaki işbirliğinin mükemmel düzeyde olduğunu ve her alanda artarak sürmesini arzu ettiklerini belirtti.

Türkiye Hollanda maçında TRT 1'e şifre girecek mi? Türkiye Hollanda maçı şifresiz nasıl izlenir? Türkiye Hollanda maçında TRT 1'e şifre girecek mi? Türkiye Hollanda... Haberi Görüntüle

SAVUNMA SANAYİ ALANINDA İŞBİRLİĞİ

Kurtulmuş, ASELSAN BAE Ofisinin açılışını yaptıklarını hatırlatarak bu alandaki çalışmalardan bahsetti. Kurtulmuş, BAE ile yüksek teknoloji ve savunma sanayisi alanında büyük işbirliği potansiyelinin varlığına dikkati çekti.

Luna ne demek? Luna isminin anlamı nedir? Luna ne demek? Luna isminin anlamı nedir? Haberi Görüntüle

FİLİSTİN DAVASI İÇİN BAE'YE TEŞEKKÜR

Filistin davasına desteklerinden ötürü BAE'ye teşekkür eden Kurtulmuş,  Filistin'de acil ateşkesin bir an önce sağlanması ve Filistin halkının durumunun iyileştirilmesi için bölge ülkelerinin ortak akılla hareket etmesi gerektiğini vurguladı.

Kurtulmuş ayrıca Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın şubatta BAE'ye ziyarette bulunacağını bu ziyaretin ikili ilişkileri daha da güçlü kılacağını kaydetti.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Yorumlar (0)

İdris Kartal

TRHaber.com - Gündem


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading