Yandex Metrica

Sitede Ara

Tartışmalara son nokta koyuldu! TSK personellerine TikTok yasağı Meclis'te kabul edildi!

Tartışmalara son nokta koyuldu! TSK personellerine TikTok yasağı Meclis'te kabul edildi!

Türk Silahlı Kuvvetleri TSK personellerine, verilen karar doğrultusunda ünlü sosyal medya platformu TikTok kullanmı yasaklanacak. Meclis'ten geçen yasa TBMM Milli Savunma Komisyonu'ndan geçti.

Gündem

31.05.2024, 00:45

TSK bünyesinde asker olarak görev yapan operasyon bölgelerinde görüntü çeken ve canlı yayın açarak paylaşımlarda bulunan askerlerin güvenlik nedeniyle  TikTok kullanması tartışmalara neden olmuştu.

Ciddi oranda güvenlik sorunu olduğu belirtilen cep telefonu kullanımı ve canlı yayın açmaya ilişkin yeni bir karar alındı. 

Mert Furkan Bayram kimdir? Mert Furkan Bayram kimdir? Haberi Görüntüle

TSK'DA TİKTOK YASAĞI

Alınan karar kapsamında TBMM Milli Savuma Komisyonu tarafından kabul edildiği öğrenildi. ''TSK Personel Kanunu ile Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi" kapsamında TSK bünyesindeki personeller için yeni düzenlemeler yapıldı. 

Yapılacak olan yeni düzenlemeler kapsamında ise Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde TikTok kullanımına ilişkin verilen karar TBMM Milli Savunma Komisyonu'nda onaylandı. 

Cobra Kai 6. sezon 6. bölüm ne zaman? Cobra Kai 7. sezon ne zaman çıkacak? Cobra Kai 6. sezon 6. bölüm ne zaman? Cobra Kai... Haberi Görüntüle

ÜS BÖLGESİNDEN CANLI YAYIN AÇILAMAYACAK

Artık TSK personellerinin TikTok kullanması yasaklanacak, askeri personellerin güvenlik riski nedeniyle yapılan düzenleme kapsamında ise TSK'nın operasyonel bütünlüğünün sağlamak amacıyla karar alındı.

Askerlerin TikTok platformu üzerinden harekat bölgelerinde canlı yayın açması gündeme gelmiş, bir Jandarma Özel Harekat personelinin canlı yayının ise binlerce kişinin izlemesi dikkat çekmişti. 

Habere Tepki Ver

2

0

0

0

0

0

0

0

Yorumlar (0)

Kübra BEYAZOĞLU

TRHaber.com - Gündem


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading