Tarkan'ın İzmir konserinde aldığı ücret dudak uçuklattı! 3 milyon derneklere 5 milyon cebe

Tarkan'ın, İzmir'in Yunan işgalinden kurtuluşunun 100. yılında Gündoğdu Meydanı'nda düzenlenen konser için 450 bin dolar (8 milyon TL) ücret aldığı ifade edildi. Tarkan'ın, bu rakamın 3 milyonunu bazı vakıflara bağışladığı belirtilirken sahne için de 2 milyon harcandığı ortaya çıktı.

Gündem 17.09.2022, 11:10 17.09.2022, 11:10
Abone ol
Tarkan'ın İzmir konserinde aldığı ücret dudak uçuklattı! 3 milyon derneklere 5 milyon cebe

İzmir'in düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yıldönümü kutlamalarında sahneye çıkan Tarkan'ın, belediyeden aldığı 45 milyon iddiaları ortalığı karıştıurmıştı.

SOYER 'KAŞE ALIP BAĞIŞ YAPACAK' DEMİŞTİ

İlk önce Tarkan'ın herhangi bir ücret almayacağı ifade edilmiş ardından da İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, "Kaşe alıp bağış yapacak" demişti.

'TARKAN'IN CEBİNE 1 KURUŞ GİRMEYECEK'

Halk TV yayınında konuşan Soyer, "Tarkan'ın cebine 1 kuruş girmeyecek. O kadar yüce gönüllü ki. Kaşe ücreti olarak alması gereken ücreti hayır işine aktaracak. Başlıkları konuşuyoruz. Yurt mu yapsın, kreş mi yapsın diye konuşuyoruz" ifadelerini kullanmıştı.

8 MİLYON LİRA ALDI

Sabah gazetesinden Ömer Karahan'ın haberine göre; Tarkan'ın, İzmir Büyükşehir Belediyesi'nden aldığı ücret belli oldu. Sabah gazetesinin iddiasına göre Tarkan, söz konusu konser için 450 bin dolar (dünkü kur itibariyle 8 milyon lira) aldı.

3 MİLYON DERNEKLERE 5 MİLYON CEBE

Sabah gazetesindeki haberde konuyla alakalı şu ifadeler kullanıldı:

"...Tarkan'ın, İzmir Büyükşehir Belediyesi'nden 450 bin dolar (dünkü kur itibariyle 8 milyon lira) aldığı sektör içinde konuşuluyor. Tarkan, İzmir konserinden aldığı bu paradan Darüşşafaka, Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı ile Mor Çatı'ya 1'er milyon lira bağışta bulunarak 3 milyon lirayı hibe etmiş. Ee tabi arada kalanı da kendisine almış. Anlayacağınız Tarkan 5 milyonu cukkalamış! Tarkan'ın o akşamki konserinde sahne için de 2 milyon lira harcanmış."

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!