banner2

Tanju Özcan'ın evinde sigortasız mülteci çalıştırdığı iddia edildi!

'Bolu’da Suriyeli görmek istemiyoruz' şeklinde skandal ifadeler kullanan CHP'li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'ın bir sene boyunca sigortasız mülteci çalıştırdığı ortaya çıktı.

Gündem 27.07.2021, 10:42 27.07.2021, 14:59
Abone ol
Tanju Özcan'ın evinde sigortasız mülteci çalıştırdığı iddia edildi!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun günlerdir ağzından düşürmediği mülteciler konusunda “Plan ve programımız hazır. İktidarımızda Suriyeli misafirlerimizle helalleşip iki yılda memleketlerine uğurlayacağız” şeklindeki vaadini nasıl gerçekleştireceğini CHP’li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan ortaya çıkarmıştı.

Yerel seçimler öncesi ‘Bolu’da Suriyeli görmek istemiyoruz’ ifadesinde bulunan, belediye başkanlığını kazandıktan sonra ilk faşist icraatını Suriyelilere verilen yemeği keserek gerçekleştiren CHP’li Özcan, şimdi de kentte yaşayan yabancı uyruklu kişilerin su faturası ve katı atık vergisi ücretlerine hukuksuz ve insanlıktan uzak bir şekilde 10 kat zam yapılacağını açıkladı.

SİGORTASIZ MÜLTECİ ÇALIŞTIRDIĞI İDDİA EDİLDİ

Her fırsatta "Mültecileri istemiyoruz, göndereceğiz" şeklindeki ifadesini yineleyen CHP'li Özcan'ın evinde sigortasız olarak bir mülteciyi hizmetçi olarak çalıştırdığı iddia edildi. Bolu'da yerel çapta yayın yapan "medya14" isimli siteye konuşan Afganistanlı Muhammed, Tanju Özcan'a, "Madem sevmiyor, istemiyor bizi, neden bir sene boyunca sigortasız bir mülteciyi evinde hizmetçi olarak çalıştırdı?" sorusunu yöneltti.

Afganistanlı Muhammed, verdiği röportajda şunları söyledi:

"Kimse kendi keyfi için ülkesini terk edip başka bir ülkeye gelmez. Afganistan’da dayanabildiğim kadar dayandım. Bolu’da da tek kalıyorum. Madem sevmiyor istemiyor bizi, neden bir sene boyunca sigortasız bir mülteciyi evinde hizmetçi olarak çalıştırdı? Bolu Belediyesi eskiden ihtiyaç sahiplerine yemek yardımı yapıyordu. Mülteciler burada bir tas çorba bulamıyordu. Tanju Özcan bu yardımı kesti. İnsanlar da artık dilenmeye başladı"

TANJU ÖZCAN HAKKINDAKİ İDDİALARI YALANLADI: AFGAN DEĞİL FASLIYDI

CHP'li Özcan, katıldığı bir televizyon yayınında evinde hizmetçi olarak sigortasız Afgan mülteci çalıştırdığı iddialarını yalanlayarak şu ifadeleri kullandı:

"Doğru değil, çalışanım Faslı bir Türkiye vatandaşıydı, 6 ay kadar sigortalı olarak çalıştı, hatta bununla ilgili müfettiş incelemesi de geçirdim"

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!