Yandex Metrica

Sitede Ara

Taliban açıkladı! Afganistan'da kadınlar burka giyecek mi?

Taliban açıkladı! Afganistan'da kadınlar burka giyecek mi?

Taliban Sözcüsü Suhail Shaheen, Afganistan'da yönetimi ele geçirmelerinin ardından bir televizyon kanalına katıldı. Shaheen konuşmasında, kadınların burka giyme zorunluluğunun olmayacağını ancak başörtüsünün zorunlu olacağını ifade etti.

Gündem

23.01.2024, 17:49

Tüm dünyanın gelişmeleri yakından takip ettiği Afganistan'da Taliban'ın düşüncesi nedeniyle kadınları nasıl bir hayatın beklediği şekillenmeye başladı. 

SKY News kanalına katılan Taliban Sözcüsü Suhail Shaheen, "Bu, onların güvenliği için" diyerek Afganistan'da kadınların burka giyme zorunluluğunun bulunmayacağını, ancak başörtüsünün zorunlu olacağını ifade etti.

TÜRKSAT 6A'da geri sayım başladı! Bakan Uraloğlu duyurdu: Ulaşılan nüfus 5 milyar olacak! TÜRKSAT 6A'da geri sayım başladı! Bakan Uraloğlu duyurdu: Ulaşılan nüfus... Haberi Görüntüle

'AFGANİSTAN'IN YIKIMININ ARKASINDA ONLAR VARDI'

Shaheen ayrıca, "Birleşik Krallık Başbakanı ve dünyanın tüm liderleri Afganistan halkının isteklerine saygı duymalı ve Afgan halkına ülkeyi yeniden inşa etmesi konusunda yardım etmeli. Bu onların yükümlülüğü, çünkü 20 yıl boyunca Afganistan'ın yıkımının arkasında onlar vardı. İnsanların Afganistan'da yeni bir hayata başlamasına ve yeni bir sayfa açmasına yardım etmek de onların ahlaki yükümlülüğüdür" şeklinde konuştu.

Taliban'dan yapılan açıklamada, "Herkes için genel af ilan edildi. Bu yüzden rutin hayatınıza tam bir güvenle başlamalısınız." ifadeleri kullanıldı.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading