banner2

Taksim'deki patlamada İsrail'in parmağı mı var? Teröristin yanında iki MOSSAD ajanı görüldü

İstanbul'da en çok turist çeken bölgelerden biri olan Taksim'de bomba saldırısı yaşanmış 8 vatandaşımız hayatını kaybetmişti. Saldırının olduğu gün yakalanan terörist PKK bağlantısını itiraf etmişti. Fakat ortaya teröristin İsrail ile bağlantısı olduğuna dair bir iddia atıldı.

Gündem 14.11.2022, 14:45 14.11.2022, 15:38
Abone ol
Taksim'deki patlamada İsrail'in parmağı mı var? Teröristin yanında iki MOSSAD ajanı görüldü

İstanbul'da dün 8 kişinin hayatını kaybettiği terör saldırısında saldırının faili PKK bağlantılı olduğunu itiraf eden bir kadın terörist çıkmıştı. 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu saldırının ardından yaptığı açıklamada, Suriye uyruklu Ahlam Albashır olduğunu belirtmişti. 

TERÖRİSTİN YANINDA İKİ İSRAİLLİ GÖRÜLDÜ 

Diğer yandan terörist sorgusunda, PKK/PYD/YPG terör örgütü tarafından özel istihbarat elemanı olarak yetiştirildiğini ve Afrin-İdlip üzerinden Türkiye'ye eylem yapmak için kaçak yollarla giriş yaptığını itiraf etmişti. 

PKK bağlantısı ortaya çıkan teröristin İstiklal Caddesi'nde güvenlik kameralarına yansıyan görüntüsünde yanında iki tane İsrailli kadın olduğu görüldü. 

İSRAİLLİLERİN AKRABASI TESADÜF OLDUĞUNU İDDİA EDİYOR 

İsimlerinin Atedgi ve Natali Swissa olduğu öğrenilen iki İsraillinin güvenlik kameralarına yansıyan görüntülerinde PKK'lı teröristle bir süre yanyana yürüdükleri ve daha sonra ayrıldıkları görülüyor. 

Atedgi'nin eşi İsrail basınına yaptığı açıklamada durumun farkında olmadıklarını belirterek, "Eşim ve ablam merkez meydanda farkında olmadan terörist şüphelinin yanına yürüdüler. Yakındaki bir mağazada birkaç dakika durduklarında onları geçti ve dışarı çıktıklarında büyük bir patlama oldu." diye konuştu. 

İSRAİLLİ KADINLARIN ORDU MENSUBU OLDUĞU İDDİA EDİLDİ 

İran medyasında ise iki İsrailli kadından birinin İsrail ordusu mensubu diğerinin ise MOSSAD ajanı olduğu iddia edilirken saldırıda İsrail'in de payı olduğu öne sürüldü. 

İKİ İSRAİLLİ İLK UÇAKLA ÜLKELERİNE GERİ DÖNDÜ 

Ayrıca saldırının hemen ardından iki İsraillinin ilk uçakla ülkelerine geri döndüğü bilgisi verilirken bu detay da İran basınında yer aldı. 

TERÖRİSTİN EVİNDE İSRAİL PARASI BULUNDU 

İki İsrailli konunun dışında bırakıldığında ise bombalı çantayı bırakan terörist Ahlam Albashır'ın evinde İsrail parası bulunduğu iddia edildi. Terörist kadının kolunda da Davud Yıldızı dövmesi olduğu ortaya atılan iddialar arasında. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!