Yandex Metrica

Takdir teşekkür alana 10.201 TL karne hediyesi mi verilecek, başvuru gerekiyor mu?

Takdir teşekkür alana 10.201 TL karne hediyesi mi verilecek, başvuru gerekiyor mu?

Karnelerin alınacağı 14 Haziran Cuma günü öncesinde, 10.201 TL'lik karne hediyesi iddiaları gündeme geldi. Dereceye giren öğrencilere bu miktarın verileceği haberleriyle birlikte, 10.201 TL karne hediyesi başvurusu için nasıl bir yol izlenmesi gerektiği merak konusu oldu. Peki, Takdir teşekkür alana 10.201 TL karne hediyesi mi verilecek, başvuru gerekiyor mu?

Gündem

13.06.2024, 13:02

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, "Devlet okullarında okuyan ve dereceye giren ilk ve orta öğretim öğrencilerine asgari ücretin yüzde 60 orana varan tutarda destek vereceğiz" açıklamasının ardından, 10.201 TL karne hediyesi başvuruları ve doğruluğuyla ilgili araştırmalar artış gösterdi. 14 Haziran Cuma günü karnelerini alacak öğrenciler, söz konusu haberlerin ardından arama motorlarına başvurarak 10.201 TL karne hediyesinin gerçekliğini ve takdir teşekkür alanların bu hediyeyle ilgili nasıl bir yol izlemesi gerektiğini öğrenmeye çalışıyorlar. Peki, Takdir teşekkür alana 10.201 TL karne hediyesi mi verilecek, başvuru gerekiyor mu?

İlk 3 madde kabul edildi: Başıboş hayvanlara yönelik kanun teklifinde yeni gelişme İlk 3 madde kabul edildi: Başıboş hayvanlara yönelik kanun teklifinde... Haberi Görüntüle

TAKDİR TEŞEKKÜR ALANA 10.201 TL KARNE HEDİYESİ Mİ VERİLECEK?

14 Haziran Cuma günü, 2023-2024 eğitim-öğretim yılı karnelerini alacak olan milyonlarca öğrenci, 10 bin 201 TL'lik ödemenin detaylarını merak ediyor. Geçtiğimiz dönemde, "Devlet okullarında okuyan ve dereceye giren ilk ve orta öğretim öğrencilerine asgari ücretin yüzde 60 oranında destek vereceğiz" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklaması, takdir ve teşekkür alacak öğrenciler için de geçerli olacak mı sorusuyla birlikte kafa karışıklığına neden oldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yaptığı açıklamaların, takdir ve teşekkür alan öğrencileri de kapsayıp kapsamadığı merak ediliyor. Yapılan açıklamada asgari ücretin yüzde 60'ı ifade edildiği için bu miktarın 10 bin 200 TL'ye tekabül ettiği belirtiliyor. Ancak konuyla ilgili henüz kesinleşmiş bir bilgi bulunmuyor.

Habere Tepki Ver

0

3

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading