banner2

Taburcu olan Binali Yıldırım'dan ilk sözler: İki kaburgamda kırık var, zamanla iyileşecek

Azerbaycan'da trafik kazası geçiren AK Parti Genel Başkanı Binali Yıldırım, tedavi gördüğü hastaneden bu sabah taburcu oldu. Binali Yıldırım, yaptığı açıklamada ''İki kaburgamda kırık var, zamanla iyileşecek. Ağır kazayı yaralı atlattık. Şu an iyiyim tedavim bundan sonra evde devam edecek.'' dedi.

Gündem 27.10.2022, 12:03 27.10.2022, 13:55
Abone ol

Azerbaycan'da trafik kazası geçirdikten sonra Çam ve Sakura Şehir Hastanesi'nde tedavi altına alınan AK Parti Genel Başkanı Binali Yıldırım, bu sabah taburcu oldu. Taburcu olan Binali Yıldırım, kaza anı ve sağlığıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

''BİRKAÇ TAKLA ATTIK, AĞIR BİR KAZA GEÇİRDİK''

''Birkaç takla attık.'' diyen Binali Yıldırım, ''Sayın Cumhurbaşkanımızın kardeş Azerbaycan'a yaptığı ve Zengilan Havalimanı'nın açılışı ayrıca çeşitli açılışlar ve temel atmalar sebebiyle heyet halinde Azerbaycan'a gitmiştik. Günübirlik bir ziyaret. Dönüş yolunda benim İstanbul Milletvekilimiz Şamil Ayrım'ın ve yakın korumam Oğuzhan Demirci'nin içinde bulunduğu araç kaza yaptı. Bir kaç takla attık. Ağır bir kaza geçirdik. Hamdolsun rabbimize şükür ediyoruz. Kazanın boyutuna büyüklüğüne göre elde ettiğimiz sonuç rabbim sakladı korudu. Milletimizin, eşimizin dostumuzun duası bizim bu kazadan yaralarla sağ çıkmamıza vesile oldu.'' ifadelerini kullandı.

''İKİ KABURGAMDA KIRIK VAR''

2 kaburgasında kırık olduğunu belirten Binali Yıldırım, ''Kaza sonucu başımda cerrahi müdahaleyi gerektiren bir kesik ameliyat edildi iki sefer. Ayrıca köprücük kemiği iman tahtasından ayrılmıştı bu da bir operasyon ile düzeltildi. İki kaburga kırığım var. Kaburga kırıklarına yönelik herhangi bir işlem yapılamıyor. Bunlar da zaman içerisinde iyileşecek. Ayrıca vücudumun çeşitli yerlerinde doku ezikleri var. Bunlar da zaman içerisinde toparlanacak.'' dedi.

''İLK MÜDAHELE AZERBAYCAN'DA YAPILDI''

Kaza sonrası yaşananları anlatan Binali Yıldırım, ''Bir hafta içerisinde ilk müdahale Azerbaycan'da yapıldı. Kaza mahalinden süratle helikopterle Merkezi Klinika denen Azerbaycan'ın hastanesine getirildik. O sürede Cumhurbaşkanımızın doktorları refakat etti. Muzaffer bey İsmail bey her an bizlerle ilgilendiler kendilerine teşekkür ediyoruz. Azerbaycan'da ilk müdahaleler yapıldıktan sonra ambulans uçakla memleketimize geldik. Burada Çam Sakura'da daha kapsamlı tedavilere devam ettik. Özellikle kazanın ilk olduğu andan itibaren çok yakın ilgi ve desteğini gördüğüm dost kardeş Azerbaycan'ın Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'e teşekkür ediyorum.'' şeklinde konuştu.Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!