Süleyman Soylu: Terör örgütünü birbiriyle iletişim kuramaz hale getirdik

13. Büyükelçiler Konferansı'nda konuşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, ''Terörle mücadelemiz kararlılıkla devam edecek. Terörle mücadelede teknolojiye dayalı süreç yönetiliyor. Girilmeyen her yere girmeye çalışıyor, her yerde üst bölgesi yapmaya çalışıyor, her yerde terör örgütüne nefes aldırmamaya çalışıyoruz. Kafalarını çıkaramıyorlar.'' dedi.

Gündem 09.08.2022, 11:30 09.08.2022, 14:07
Abone ol

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 13. Büyükelçiler Konferansı kapsamında yaptığı konuşmada gündeme dair değerlendirmelerde bulundu.

Bakan Soylu'nun yaptığı açıklamalardan bazı satırbaşları şu şekilde;

''İLETİŞİM KURAMAZ HALE GETİRDİK''

Terörle mücadelemiz kararlılıkla devam edecek. Terörle mücadelede teknolojiye dayalı süreç yönetiliyor. Terör örgütünü birbiriyle iletişim kuramaz hale getirdik. Sınırlarımızın güvenliğine yönelik aldığımız tedbirler kapsamında toplam 1105 km'lik bir duvarımız var. Dışarıdan gelen terörist sayısı 2008'de 408, 2022'de 46. Bu yıl sonu itibarıyla duvarların %90'ı bitmiş olacak. Aynı zamanda optik kulelerde yapıp TSK'ya devredeceğiz. Optik kuleler, aynı zamanda ışıklandırmalar yapıyoruz. Bir taraftan kaçak göçü bir taraftan da terör örgütünü engellemeye çalışıyoruz.

YURT İÇİ TERÖR OPERASYONLARI

Şu ana kadar şunu söylemek isterim; girilmeyen her yere girmeye çalışıyor, her yerde üst bölgesi yapmaya çalışıyor, her yerde terör örgütüne nefes aldırmamaya çalışıyoruz. Geçen hafta vatandaşlarımızla birlikte Cudi’deydik. Terör örgütünün 1500-2 bin teröristinin istediğini yapabildiği, oradan her yeri baskı altına aldığı Cudi’de hakikaten bir şenlik içerisindeydik. Bu işler kolay değil. Terörle mücadele ve teröristle mücadelede bu konuyu hemen bir noktaya taşıyabilmenin de kolay olmadığını söylemek isterim.

''KAFALARINI ÇIKARAMIYORLAR''

Özellikle Suriye kesiminde hem ABD'nin ve Avrupa'nın desteğiyle terör örgütü varlığını sürdürmeye çalışacak. Biz ne yapacağız? Türkiye sınırına bağlı olan kesimleri kapatacağız. İçerde ne yapacağız? Girilmeyen her yere girmeye çalışıyoruz. Kafalarını çıkaramıyorlar. Batman'da çıkardılar dün gece. 2'si etkisiz hale getirildi, birisi turuncu kategoride. Şu ana kadar şunu söylemek isterim; girilmeyen her yere girmeye çalışıyor, her yerde üst bölgesi yapmaya çalışıyor, her yerde terör örgütüne nefes aldırmamaya çalışıyoruz. 

''GERİ GÖNDERME ANLAŞMALARI YAPTIK''

Türkiye büyüyor, daha da büyüyecek. Şu anda madenler çalışıyor ve çalışmaya devam edecek. Büyük sanayi siteleri devreye giriyor. Büyük bir moral kaynağı olmaya devam ediyor. Göç meselesi devam ediyor. Geri gönderme anlaşmaları yaptık. Türkiye'den 703 bin 780 göçmen Avrupa'ya geçmiş. Türkiye'de sınır dışı etme oranı yüzde 57. 2 milyon 650 bin kişinin sınırlardan geçmesini engelledik.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!