Süleyman Soylu: Murat Karayılan canını alacağız TBMM'ye girmekle terörist sıfatınız kaybolmaz

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, terörist sevgilisiyle fotoğrafları ortaya çıkan HDP'li Semra Güzel'le ilgili olarak 'Türkiye eski Türkiye değil Allah'a yemin olsun ki kafanıza çökeriz. TBMM'ye girmekle terörist sıfatınız kaybolmaz. Murat Karayılan canını alacağız bilesin. Bu ülkenin huzurunu, kardeşliğini, barışını bozdurmayacağımızı bilin. Terörle mücadelede zirvedeyiz, mücadeleye devam edeceğiz' dedi.

Gündem 11.01.2022, 12:08 11.01.2022, 17:00
Abone ol

Antalya'nın Serik ilçesi Belek turizm merkezindeki bir otelde düzenlenen Terörle Mücadele Şube Müdürleri Değerlendirme Çalıştayı'na katılan Süleyman Soylu, Adıyaman'da güvenlik güçlerinin gerçekleştirdiği operasyonda öldürülen 'Koçero Meleti' kod adlı PKK'lı terörist Volkan Bora ile fotoğrafları ortaya çıkan HDP'li Semra Güzel'le ilgili olarak konuştu.

'500 KİŞİLİK LİSTE YAPTILAR'

Bakan Soylu, "Terör örgütünün saflarına katmaya çalıştıkları kişi sayısı gittikçe azalmaktadır. Geçen yıl 53, bu yıl ise 51. Şimdi yeni bir tezgahları var, 500 kişilik liste yaptılar. Yapan Murat Karayılan ve arkadaşları. Bu listeyi Türkiye'ye kendi yandaşlarına, beraber kirli siyasi yolculuk yaptıklarına ve onları tekrar 2022 yılında dağa kazandırmak için gönderiyorlar.'' dedi.

'TBMM'YE GİRMEKLE TERÖRİST SIFATINIZ KAYBOLMAZ'

''Türkiye eski Türkiye değil Allah'a yemin olsun ki kafanıza çökeriz.'' diyen Soylu, ''TBMM'ye girmekle terörist sıfatınız kaybolmaz. Her şeyi takip ediyoruz. Bu ülkenin huzurunu, kardeşliğini, barışını bozdurmayacağımızı bilin. Terörle mücadelede zirvedeyiz. Biz mücadeleye devam edeceğiz. Murat Karayılan canını alacağız bilesin. Sadece senin canını aldığımız seni destekleyenlerin de canını alacağız. Türkiye'nin tamamı sevinecek. Üzülecek olanların büyük kısmı ise Meclis'te olanlar ve onların destekçileridir" ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!