banner2

Süleyman Soylu Kılıçdaroğlu'na yüklendi: HDP'nin kalabalıklarıyla Doğu'da gezmek olmaz

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Van'da, CHP'li Kemal Kılıçdaroğlu'nun Diyarbakır'a giderek HDP ve Selahattin Demirtaş'ın babasıyla görüşmesine tepki gösterdi.

Gündem 26.03.2022, 23:04
Abone ol
Süleyman Soylu Kılıçdaroğlu'na yüklendi: HDP'nin kalabalıklarıyla Doğu'da gezmek olmaz

AK Parti Van İl Başkanlığınca düzenlenen İl Danışma Meclisi Toplantısının ardından, Van Emniyet Müdürlüğü konferans salonunda başlatılan "Nüfus Personeli Eğitim Programı"na katılan Bakan Soylu, Diyarbakır'a giderek HDP temsilcileri ve Selahattin Demirtaş'ın babasıyla görüşen CHP'li Kılıçdaroğlu'na tepki gösterdi.

"HDP'NİN KALABALIKLARIYLA DOĞU'DA GEZMEK OLMAZ"

Kılıçdaroğlu'nun düştüğü durumu özetleyen Bakan Soylu, "Öyle HDP'nin kalabalıklarıyla gelip de Doğu ve Güneydoğu'da gezmek olmaz, milletle gezmek olur. Tayyip Erdoğan olmasaydı Sivas'tan öteye geçemiyordu. Huzur geldi. Adam teşekkür eder." tepkisinde bulundu.

"ERDOĞAN OLMASA SİVAS'TAN ÖTEYE GİDEMİYORDUN"

"Bu ülkeyi terör vasiyetinde boğmak isteyenlere, bu ülkeyi parlamenter sistem içerisinde boğmak isteyenlere, bu ülkeyi darbe vesayeti içerisinde boğmak isteyenlere karşı korkmadınız" diyen Bakan Soylu, şöyle konuştu:

"Kim ne söylerse söylesin o Ayasofya’nın minaresini biliyor musun, onun dik olduğu kadar başınız dik olsun. Daha yapacağımız çok işimiz var. Kılıçdaroğlu sana söylüyorum. Öyle HDP’nin kalabalıklarıyla gelip de Doğu ve Güneydoğu’da gezmek olmaz, milletle gezmek olur. Tayyip Erdoğan olmasaydı Sivas’tan öteye geçemiyordu. Huzur geldi, kardeşlik geldi, şimdi Türkiye’nin her tarafına rahat rahat gidebiliyor. Adam teşekkür eder. Adam der ki Allah razı olsun AK Parti’den, Tayyip Erdoğan’dan. Türkiye’ye huzur getirdi, birlik getirdi, beraberlik getirdi. 2023’te bir aday olsa da Tayyip Erdoğan onun çarıklarını bir tespit etse. Ben merak ediyorum, acaba ondan sonra genel başkanlığa devam eder mi? Eder, çünkü öyle bir yüzü var ki yeniliyor yeniliyor, yenilmeye doymuyor."

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!