Süleyman Soylu'dan son dakika sığınmacı açıklaması! Çalışmalarımız var diyerek ilan etti

Son dakika haberi...İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, TBMM'de gazetecilerin sorularını yanıtladı. "Bugüne kadar 500 bin gönüllü geri dönüş söz konusu" diyen Soylu, "Bugün bu mesele provoke edilmeye çalışılmaktadır. Suriyelilerin bayram gidişine müsaade etmeme kısıtımız var. Bu insanlar elbette gidecek. Çalışmalarımız var." ifadesini kullandı.

Gündem 19.04.2022, 16:07 19.04.2022, 18:18
Abone ol

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, gündeme ve sığınmacılara dair önemli açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu'nun sığınmacı konusunda tahrik kampanyası yürüttüğünü söyleyen Soylu, mültecilerin ülkesine dönmeleri için çalışma yapıldığını kaydetti.

Süleyman Soylu'nun konuşmasından öne çıkanlar şu şekilde:

Kılıçdaroğlu’nun sığınmacılar konusunda tahrik için olduğu apaçık ortada. Türkiye düşmanları ile hareket ediyor. Sığınmacılar elbet ülkelerine dönecekler, bunun için bir çalışma yapılıyor. Bugün bu mesele provoke edilmeye çalışılmaktadır. Provokasyon demek en doğru tabirdir. Türkiye kaçak göçmenle mücadele ediyor. Türkiye’de 1 milyonu aşkın kaçak göçmen yakalanmıştır.

BUGÜNE KADAR NE KADAR SURİYELİ ÜLKESİNE DÖNDÜ?

Bugüne kadar 500 bin gönüllü geri dönüş söz konusu. Bugün bu mesele provoke edilmeye çalışılmaktadır. Provokasyon demek en doğru tabirdir. 2021 sonu itibariyle geçici statü ile Türkiye’ye gelenlere verilen vatandaşlık sayısı 192 bindir.

BAYRAM GİDİŞİNE İZİN YOK

Bayramlarda güvenli bölgelere gidiş konusunda bizim de bir kısıtımız söz konusu, müsaade etmeme değerlendirmemiz var.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!