banner2

Süleyman Soylu'dan "Sınırımızda PYD olsun" diyen CHP'li Erkek'e tepki: CHP tarihinin utanç vesikası

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek'in "Biz kardeşsek bizim sınırımızda başkası olacağına PYD olsun bizim için sakıncası yok.'' sözlerine tepki gösterirken ''Bu video CHP tarihinin utanç vesikasıdır. CHP kimlerin elinde? Büyükelçiler-Tezkere-Kayıp 8 saat. Emperyalizmin operasyon çocukları...'' ifadelerini kullandı.

Gündem 31.10.2022, 14:16 31.10.2022, 15:13
Abone ol
Süleyman Soylu'dan "Sınırımızda PYD olsun" diyen CHP'li Erkek'e tepki: CHP tarihinin utanç vesikası

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek'in terörü destekleyen ifadeleri infial yarattı ve sosyal medyada genş yankı uyandırdı.

''BAŞKASI OLACAĞINA PYD OLSUN''

Terör koridoru savunuculuğa soyunan CHP'li Muharrem Erkek, "Biz kardeşsek bizim sınırımızda başkası olacağına PYD olsun bizim için sakıncası yok. Biz yalnızca bölgemizde değil Ortadoğu'da da barışı tesis etmek zorundayız. Türkiye olarak buna örnek olmak, öncülük yapmak zorundayız" şeklinde konuştu.

''BU VİDEO CHP'NİN UTANÇ VESİKASIDIR''

İçişlier Bakanı Süleyman Soylu, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek'in terörü destekleyen ifadelerine sert tepki gösterdi. Bakan Soylu, Twitter hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı; ''Bu video CHP tarihinin utanç vesikasıdır. CHP kimlerin elinde? Mahkeme basan eşkıya takımı öncüsü, "terör koridoru" savunucusu CHP'li Muharrem Erkek, PYD Terör Örgütünün sınırlarımızda olabileceğini söylüyor. Büyükelçiler-Tezkere-Kayıp 8 saat. Emperyalizmin operasyon çocukları...''

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!