banner2

Süleyman Soylu'dan Kılıçdaroğlu'nun uyuşturucu yalanına tepki: Yalanlarla Türkiye'yi karartmaya çalışıyor

Son dakika haberleri... İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan Kılıçdaroğlu'nun mesnetsiz uyuşturucu iddialarına tepki gösterdi. Bakan Soylu, "Ana muhalefet partisi başkanı bilerek bir istihbarat oyununa düşmektedir. Bunu gündem değiştirmek için yapmaktadır. Yalanlarla her gün Türkiye'yi karartmaya çalışıyor." ifadesinde bulundu.

Gündem 01.11.2022, 11:29 01.11.2022, 13:19
Abone ol
Süleyman Soylu'dan Kılıçdaroğlu'nun uyuşturucu yalanına tepki: Yalanlarla Türkiye'yi karartmaya çalışıyor

Kılıçdaroğlu'nun uyuşturucu iddiası hakkında açıklamalarda bulunan Bakan Soylu; "Yalanlarla her gün Türkiye'yi karartmaya çalışıyor" ifadelerine yer verdi.

Bakan Soylu'nun açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde:

"BUNLAR YALOVA'DA MAHKEME BASTILAR"

Anayasal bir kurum olan ana muhalefet partisi genel başkanı her gün Türkiye'yi yalanlarla karartmaya çalışmaktadır. Meclis'te çıktı, "bu Meclis'te yüzü aşkın ByLock'çu milletvekilleri vardır" dedi. Çıktı; Külliye'ye giden bir CHP'liden bahsetti yalandı, ismini de telaffuz edemedi. Tutuklu gazetecilerle ilgili bir liste yayınladı, aslında bir terörist listesi olduğu apaçık ortadaydı. Mersin'deki yaşanan olay söz konusu, bir tek cümle söylemedi.

Bu ülkede darbe oldu, Menderes idam edildi. Ailelerinden kaç kişi mahkeme bastı? Bu ülkede Erdoğan'a siyasi yasak kondu, mahkeme bastı. Özal'a yapılmadık kalmadı. Hatta Demirel, Özal anayasa mahkemelerinden hep şikayet etti. Bunlar Yalova'da mahkeme bastılar, hakimi tehdit ettiler. Mersin'de, İstanbul'da, belediyeler teröristlerle dolduruldu.

"BİRÇOK YERDE BELEDİYELERE TERÖRİST YERLEŞTİRDİLER"

Birçok yerde belediyelere terörist yerleştirdiler, acaba kendi kitlemi bu yalanlarla başka bir noktaya çekebilir miyim endişesi içinde. Bu ayıptır, bu yakışmaz. Neymiş, Türkiye cari açığını uyuşturucu ticaretiyle kapatmaya çalışıyor. Türkiye haritasıyla şırınganın yan yana olduğu dergiler dünyada yayınlandı.

"İSTİHBARAT OYUNUNA DÜŞMEKTEDİR"

Türkiye'de bundan nasibini almayan kalmadı. Ana muhalefet partisi lideri bu istihbarat oyununa düşmektedir ve bunu bilerek yapmaktadır. Problemi olumlu giden gündemi nasıl akamete uğratırım? 1 lirasını ifade et ya Allah rızası için.

Türkiye'nin uyuşturucusunu dörtte üçü sınırlarından girdiği Ağrı, Van ve Hakkari'de yakalıyor. 2016 tarihinde Türkiye'de uyuşturucu satıcılığından içeride yatan kişi sayısı 35-36 bindi, bu sayı bugün 110 bin. Cumhuriyet tarihinin en büyük operasyonlarını gerçekleştirdik.

Sadece bu kadar mı? Başka bir şey daha yapıyoruz. 3 yıl önce başladığımız; her ilçeyi 32 kriterle derecelendiriyoruz. Bunu tamamen 32 kriterin sonuçlarıyla devam ettirmeye çalışıyoruz. Sadece bu değil.

Bütün bunlarla birlikte bizden en çok meselelerden biri zorunlu tedaviydi. Türkiye'de bu konuda hem arzla mücadelede hem aynı zamanda taleple mücadelede hem rehabilitasyonda Türkiye tarihinin en önemli dönemini yaşamaktadır.

Bak bakalım okulların önünde uyuşturucu satan var mı? Biz tüm satanlar ve içenlerle anket yaparız yakaladığımızda. Bütün bunlarla ilgili değerlendiririz ve buna göre politikalar ortaya koyarız. Bugün en iyi narkotik polisi anne diye bir projemiz var. Bu annelere ulaşmamız çocukların uyuşturucuya başladığını nasıl anlarlar, onları daha fazla bilgilendirmek için sağlıyoruz.

"DİŞ MUAYENESİNDE KİMLERLE BİR ARAYA GELDİN?"

Fethullah Gülen'le görüşmedik dedi yalan söyledi. Tanıkları var. Diş muayenesinde kimlerle bir araya geldin. Darbe girişiminin mottosu olan cümleyi orada kullandın mı kullanmadın mı? 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!