Süleyman Soylu'dan ABD ve PKK'ya: Gücümüzü sınayanın kafasına fesi ters giydiririz

Sinop'ta çeşitli temaslarda bulunan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun gündeminde terör örgütlerine destek veren ve Türkiye güneyinde bir devletçik kurmaya çalışan ABD vardı: "Afrin'e giriyoruz, girdik mi? Azez'e girdik mi, girdik. Hadi bakalım oluştur terör koridoru da görelim. Bu milletin, bu ülkenin gücünü kimse sınamasın, sınayanın fesini kafasına ters giydiririz."

Gündem 16.01.2022, 20:12
Süleyman Soylu'dan ABD ve PKK'ya: Gücümüzü sınayanın kafasına fesi ters giydiririz

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Sinop'ta partililerle buluştu. Önce Halk Eğitim Merkezinde düzenlenen Sinop Muhtarlar Buluşması'nda, ardından Kültür Merkezindeki Genişletilmiş Danışma Meclisi Toplantısı'nda vatandaşlara seslenen Soylu, 2023 seçimlerinin önemine diktat çekti. 

Seçimlerde halkın cumhuriyetin ikinci asrının bayrağını kimin alacağına karar vereceğini ifade eden Soylu, "Türkiye'yi büyütenler mi, Türkiye'nin demokrasisini geliştirenler mi, milletine hizmetkar olanlar mı, kim taşıyacak? İşte Türkiye, bunun kararını verecek. Büyükelçilere mektup yazıp Türkiye'yi şikayet edenler mi, Cumhuriyet'in ikinci asrının bayrağını taşıyacaklar? Bu ülkenin kahramanları şehit olurken, etrafımızda bir terör koridoru olmasın diye mücadele ederken, 'Hayır ben Türk askerinin oraya gitmesini istemiyorum, terör örgütü PKK, PYD ne isterse onu yapsın' diyenler, tezkereye 'hayır' diyenler mi Cumhuriyet'in ikinci asrını temsil edecek, yoksa PKK ve PYD ile mücadele edenler mi Türkiye'nin ikinci asrını temsil edecek? Buna bir karar vereceğiz" dedi. 

KİMSE BU ÜLKENİN GÜCÜNÜ SINAMASIN

ABD tarafından desteklenen terör örgütü PKK/YPG'nin Türkiye güneyinde oluşturmaya çalıştığı koridordan ve Mehmetçiğin buna karşı imza attığı operasyonlardan bahseden Soylu şöyle konuştu:

"Etrafımızı kaşıyorlar. Ama çaktırmadan Tayyip Erdoğan da yapacağını yapıyor. Şimdi onlar bize hamle yapıyor ya, Tayyip Erdoğan Libya'da, Libya'nın halkına sahip çıkıyor. Çıldırıyorlar, kıskanıyorlar, 'Bunlar nasıl bu adımları atabiliyor' diyorlar. Terör koridoru oluşturacaklar, biz de onlara güzel bir cevap veriyoruz. Afrin'e giriyoruz, girdik mi? Azez'e girdik mi, girdik. Hadi bakalım oluştur terör koridoru da görelim. Bu milletin, bu ülkenin gücünü kimse sınamasın, sınayanın fesini kafasına ters giydiririz."

KENDİLERİNE DEĞİL, BATI'YA GÜVENİYORLAR

"Karşımızda öyle bir muhalefet anlayışı var ki, yapmayı bilmezler yıkmayı bilirler, yapmayı bilmezler silmeyi bilirler. Eğer çok çalışmaz, eğer çok gayret göstermez, çok mücadele etmezsek yarın bunun sorumluluğuyla kahrolur gideriz. Bu ülkenin kalkınması ve büyümesi için attığımız adımları bir hamlede yok edebilirler. Karşımızda kendisine güvenen değil Batı'nın gücüne güvenen bir güruh vardır. 'Acaba biz Batı ile nasıl dans ederiz, Batı ile nasıl bir araya geliriz, Amerika'nın dediklerini nasıl yaparız' diyen bir anlayışın kendisi vardır. Karşımızda bir yıkım ekibi vardır. Bu yıkım ekibinin tezgahına düşmeyelim. Tayyip Erdoğan'a düşmanlıklarının sebebi, Anadolu insanına karşı olduklarından dolayıdır." 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!