banner2

Suikast şefi İnan Kıraç'ın avukatıymış! Necip Hablemitoğlu cinayetinde girift ilişkiler ağı: Levent Göktaş kayboldu!

MİT operasyonuyla Türkiye'ye getirilen eski özel kuvvetler mensubu Nuri Gökhan Bozkır'ın itirafları, bir dönem FETÖ kumpasıyla tutuklu kalmış eski MAK timi komutanı Levent Göktaş'ı yeniden gündeme taşıdı. Bozkır, Necip Hablemitoğlu cinayetinde kendisini 'üst düzey rütbeli' Göktaş'ın görevlendirdiğini söyledi. Bu ifadeler üzerine 9 kişi hakkında gözaltı kararı verildi, 7 isim yakalanırken emekli Albay Levent Göktaş ile emekli Albay Tan Dervişoğlu kayıplara karıştı. İki zanlının yurtdışına firar ettikleri sanılıyor.

Gündem 10.06.2022, 20:37
Abone ol
Suikast şefi İnan Kıraç'ın avukatıymış! Necip Hablemitoğlu cinayetinde girift ilişkiler ağı: Levent Göktaş kayboldu!

KARSAN’IN YÜZDE 28’LİK HİSSESİNİ İNAN KIRAÇ ADINA ALDI

Emekli olmasının ardından avukat olarak çalışan Göktaş, bir dönem işadamı İnan Kıraç’ın avukatlığını yapmıştı. Emrinde avukatlar ordusu bulunan İnan Kıraç’ın neden Göktaş’ı seçtiği tartışmalara konu olmuş, meselenin mahiyeti KARSAN davasıyla birlikte daha iyi anlaşılmıştı. Göktaş'ın firari işadamı Sezgin Baran Korkmaz’dan KARSAN’ın yüzde 28’lik hissesini İnan Kıraç adına aldığı iddia ediliyor.

GÖKTAŞ, İNAN KIRAÇ'IN İŞ TAKİPÇİLİĞİNİ DE YAPIYORDU

Necip Hablemitoğlu cinayetinde baş şüphelinin İnan Kıraç'ın avukatı Levent Göktaş olduğunun çıkması dikkatleri bir kez daha mafyatik ilişkiler ağına çevirdi. Sezgin Baran Korkmaz'la bir dönem davalık olan İnan Kıraç'ı mahkemede özel kuvvetçi Levent Göktaş temsil etmişti. İddiaya göre Göktaş, İnan Kıraç'ın iş takipçiliğini de yapıyordu.

Koç ailesinin damadı İnan Kıraç son olarak Fransa Dışişleri Bakanı Jean-Yves Le Drian'a 4,1 milyon avro göndermek isterken dolandırıldığı olayla gündeme gelmişti. Kıraç, Le Drian taklidi yaparak kendisinden para isteyen bir dolandırıcıya bu parayı anında göndermişti. Kıraç ile Le Drian arasındaki bu güven ilişkisinde motivasyon kaynağının ne olduğu henüz tespit edilemedi.

CİNAYET BİR ARAYA GELEMEYECEK TARAFLARIN İŞBİRLİĞİYLE YAPILDI

Fetullah Gülen ve grubunun tehlikelerine dikkat çektiği sırada 2002 yılında evinin önünde öldürülen Necip Hablemitoğlu, Levent Göktaş'ın kaçtığının anlaşılmasıyla şu açıklamayı yapmış ve olay üzerindeki sis perdesi daha da kalınlaşmıştı:

"Levent Göktaş'ın adreslerinde bulunmamasına şaşırmadım. Soruşturma savcısı gayet akıllı biri. Birtakım örüntüleri fark etti ki böyle bir gözaltı kararı verdi. Bu cinayet bir araya gelemeyecek tarafların işbirliğiyle yapıldı. Ayrıca iddianameyi görmeden konuşmama kararı aldık. Çünkü çok girift bir konu ama aynı zamanda çok açık bir durum var ortada."

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!