Yandex Metrica

Sitede Ara

Suç örgütlerine geçit yok! Bakan Yerlikaya duyurdu: Çok sayıda kişi yakalandı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Hatay, Ankara, Çankırı ve Konya'da eş zamanlı olarak suç örgütlerine 'Kuyu-5' operasyonu düzenlendiğini açıkladı. Düzenlenen operasyonda 5 ayrı suç örgütü çökertilirken operasyonlar sonucunda 4 elebaşının da aralarında bulunduğu 57 şüpheli yakalandı.  

Gündem

12.06.2024, 13:04

Bakan Yerlikaya'nın sosyal medya hesabı üzerinden paylaştığı bilgilere göre, Emniyet Genel Müdürlüğü KOM Başkanlığı koordinesinde; İl Emniyet Müdürlükleri KOM Şube Müdürlüklerince Hatay, Ankara, Çankırı ve Konya'da "Kuyu-5" operasyonları gerçekleştirildi.

Operasyonlarda Hatay merkezde Ömer Kartopu'nun, Hatay İskenderun'da Ali Ak'ın, Ankara'da Alper Aksoy'un, Çankırı'da Recep Armağan'ın ve Konya'da cezaevinde olan Faris Çokkaynar'ın elebaşılığını yaptığı 5 ayrı organize suç örgütü çökertildi.

Türkiye'nin maçı bu akşam mı? Türkiye-Hollanda maçı ne zaman, hangi gün? Türkiye'nin maçı bu akşam mı? Türkiye-Hollanda maçı ne zaman, hangi... Haberi Görüntüle

57 ŞÜPHELİ YAKALANDI

Operasyonlar sonucunda aralarında 4 elebaşının da bulunduğu organize suç örgütü üyesi 57 kişi kıskıvrak yakalandı. 

Organize suç örgütü üyesi şüphelilerin; kendilerine rakip olarak gördükleri ve alan kavgası içerisinde bulundukları suç gruplarına yönelik silahlı saldırı düzenlendikleri, müşteki şahısları darp ve tehdit ederek yağmalaya çalıştıkları, silah zoruyla müşteki şahısları kaçırdıkları ve ailelerinden para talep ettikleri, şahıslar arasındaki alacak verecek meselelerine müdahil oldukları, uyuşturucu ticareti nedeniyle husumetli oldukları şahısları tehdit ettikleri, müşteki şahıslara usulsüz yol ve yöntemlerle senet imzalattırdıkları, cebir ve şiddet kullanarak alacak verecek konularında tahsilat yaptıkları ve şahısların şikayetçi olmalarını engelledikleri, tefecilik yaparak müşteki şahısları yüksek faizle borçlandırdıkları ve borcunu ödeyemeyen şahısları tehdit ettikleri, sanayi sitesinde müşterileri dolandırdıkları, itiraz eden müşterilere karşı cebir ve şiddet uyguladıkları, tehdit ve hakaretlerde bulundukları, uyuşturucu madde ve silah ticareti yaparak haksız kazanç sağladıkları tespit edildi.

9 milyar 411 milyon liralık vurgun! Kripto para oyunu böyle ifşa oldu 9 milyar 411 milyon liralık vurgun! Kripto para oyunu böyle... Haberi Görüntüle

ÇOK SAYIDA SİLAH ELE GEÇİRİLDİ

Operasyonlar sonucunda 17 adet ruhsatsız tabanca, 10 adet ruhsatsız tüfek, 5 adet kurusıkıdan çevirme tabanca, muhtelif miktarda uyuşturucu madde ile çok sayıda çek senet ve çok miktarda Türk lirasına el konuldu.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Hakan ULUDAĞ

TRHaber.com - Gündem


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading