Stokçuluk yaparak vatandaşın ekmeğine göz dikenler yandı! AK Parti'den yeni tedbir kararı çıktı! Hapis cezası gündemde

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın AK Parti yetkilileriyle yaptığı istişare toplantılarının ardından stokçuk yaparak vatandaşı zor durumda bırakanlara karşı yeni önlem paketinin devreye alınması kararlaştırıldı.

Gündem 27.03.2022, 09:27 27.03.2022, 09:42
Abone ol
Stokçuluk yaparak vatandaşın ekmeğine göz dikenler yandı! AK Parti'den yeni tedbir kararı çıktı! Hapis cezası gündemde

Türkiye Gazetesi'nin iddiasına göre, AK Parti milletvekilleri, ile partinin grup başkanvekilleri son dönemde sık sık bir araya geliyor. Yapılan toplantıların gündem maddelerinden birini ise stokçuluk faaliyetleri ve fahiş fiyat artışları oluşturuyor.

AK PARTİ MİLLETVEKİLLERİ HALKIN ŞİKAYETLERİNİ DİNLİYOR

Milletvekilleri seçim bölgelerinde yaptıkları çalışmalarda en fazla hayat pahalılığı problemi ile karşılaştıklarını, özellikle de bazı ürünlerin bulunmadığına yönelik şikayet aldıklarını söyledi.

DEPOLARDAKİ MAL ÜRETİCİYE ULAŞMIYOR

Ayçiçeği yağı, şeker, un konusunda önümüzdeki dönemde yaşanacak problemlere dikkat çekildi. Depolarda mal bulunmasına rağmen fırsatçılar sebebiyle üreticiye ulaşmadığı, bu durumun fahiş fiyat artışlarına yol açtığını vurgulayan milletvekilleri, özellikle fırıncı ve gıda sanayicisinin ‘ham madde bulamıyoruz’ şeklinde şikâyetler aldıklarını kaydetti.

YENİ TEDBİRLER ALINACAK

Milletvekilleri tarafından stokçular, fırsatçılar ve fahiş fiyat artışlarına karşı yeni tedbirlerin alınmasını talep edilirken, bu taleplerin parti yönetimi tarafından hükûmete iletileceği belirtildi.

HAPİS CEZASI VERİLMESİ GÜNDEMDE

Vekiller önümüzdeki günlerde stokçularla ilgili yeni kararlar alınabileceğini dile getirdi. Ayrıca TCK’daki ‘stokçuluk’ ve ‘fiyatları etkileme’ suçlarının cezasını artırarak, bir yıldan üç yıla kadar hapis cezası verilmesi yönünde kanuni düzenleme yapılacağı bilgisi verildi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!