banner2

Sözleri tepki toplamıştı! Hedefi Avrupa'dan 'aferin' almak olan Ali Babacan'a CHP'den destek: 'Az bile söylemiş'

Deva Partisi Ali Babacan'ın 6'lı masanın mutabak metni için "Avrupa görecek, aferin Türkiye'ye diyecek" sözleri tepki toplamıştı. Ali Babacan'ın sözlerine CHP'li Faik Öztrak arka çıktı.

Gündem 02.02.2023, 19:48 02.02.2023, 22:44
Abone ol
Sözleri tepki toplamıştı! Hedefi Avrupa'dan 'aferin' almak olan Ali Babacan'a CHP'den destek: 'Az bile söylemiş'

CHP'den Deva Partisi Ali Babacan'ın çok konuşulan mutabak metni için "Avrupa görecek, aferin Türkiye'ye diyecek" sözlerine destek geldi. CHP'li Faik Öztrak, "Az bile söylemiş. Ülkemizi demokrasiye, hukukun üstünlüğüne, ifade özgürlüğüne kavuşturmak amacıyla hazırladığımız bu program tüm dünyaya örnek olacaktır." dedi. 

BABACAN'IN SÖZLERİNE TEPKİ 

Cumhur İttifakı aylar sonra yapılacak seçimler için sahaya inerken, 6'lı masa hala adayını netleştiremedi. Henüz adayını belirleyemeyen 6'lı masa ilk çalışmalarını 6'lı masanın mutabak metnini kamuoyuna açıkladı. 

6 parti, ilk olarak 'Ortak Politikalar Mutabakat Metni'ni kamuoyuna duyurdu. 6 liderin katılımıyla gerçekleşen lansman toplantısı ise vadettiklerinden çok toplantı sonrası yaşananlarda gündemden düşmedi. DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, katıldığı televizyon programında 6'lı masanın mutabak metni için söylediği sözler tepki çekti. 

"AVRUPA  AFERİN DİYECEK"

Mutabakat metnini değerlendiren Ali Babacan, "Avrupa görecek, aferin Türkiye'ye diyecek." ifadelerini kullandı.

CHP ARKA ÇIKTI 

Babacan'ın bu çok konuşulan sözlerine masa ortaklarından CHP'den destek gecikmedi. Parti Sözcüsü Faik Öztrak, Babacan'ın sözlerine arka çıktı. 

Parti merkezinde basın mensuplarının sorularını cevaplandıran Öztrak, Ali Babacan sorusuna şu cevabı verdi; 

Az bile söylemiş. Ülkemizi demokrasiye, hukukun üstünlüğüne, ifade özgürlüğüne kavuşturmak amacıyla hazırladığımız bu program tüm dünyaya örnek olacaktır.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!