banner2

Soylu'dan Kılıçdaroğlu'na tepki: Yalan, siyasi ahlakla bağdaşmaz

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Mersin mitingiyle ilgili sözlerine sosyal medya hesabından yanıt verdi. Soylu ''Siyasi mağduriyet üretme çabası, siyasi ahlakla bağdaşmaz.'' ifadelerini kullandı.

Gündem 27.11.2021, 18:26 27.11.2021, 18:53
Abone ol
Soylu'dan Kılıçdaroğlu'na tepki: Yalan, siyasi ahlakla bağdaşmaz

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Mersin Cumhuriyet Meydanı'nda yapmayı planladıkları mitinge, Mersin Valiliği'nin izin vermediğini iddia etmişti. CHP liderinin iddiasının gerçeği yansıtmadığı ortaya çıkmıştı. O iddiaya İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da yanıt verdi.

''SİYASİ AHLAKLA BAĞDAŞMAZ''

2014 yılından bu yana siyasi partilerin mitinglerinin eski Tevfik Gür Stadı'nın yanında olduğunu ifade eden Soylu, ''Kemal Kılıçdaroğlu’na: Siyaset, kurnazlıkla değil asaletle yürür. Mersin Cumhuriyet Meydanı, 2014 yılından bu yana siyasi partilere miting alanı olarak verilmemiştir. Acizliğe ve yalana başvurulması ve siyasi mağduriyet üretme çabası, siyasi ahlakla bağdaşmaz.'' ifadelerine yer verdi.

KILIÇDAROĞLU'NUN İDDİASI NEYDİ?

Mitingi valiliğin gösterdiği yerde miting yapacaklarını söyleyen CHP Lideri Kılıçdaroğlu, ''Mitingimizinden niye rahatsız oluyorlar, anlamakta güçlük çekiyoruz. Demek ki bir kusurları var. Sayın vali Cumhuriyet Meydanı'nı yasaklıyor, başka bir yeri göstermiş. Mitingimizi yapacağız. Vali de görecek, Erdoğan da görecek, herkes görecek. Önümüzde engeller çıkarabilirler ama bilmeleri gerekiyor: Biz bütün engelleri aşmasına bilen bir partinin mensubuyuz. Kimse merak etmesin, Erdoğan da çok iyi öğrensin geliyor gelmekte olan'' ifadelerini kullanmıştı

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!