banner2

Söylem değiştiren Kılıçdaroğlu'na arşiv şoku! İşte Bay Kemal'in terör ilişkileri

7'li masanın ve terör örgütlerinin cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu 14 Mayıs'ta teröristlerden aldığı desteği yeterli bulamayınca milliyetçi seçmene yaranmak için söylem değiştirdi. Her ne kadar Kılıçdaroğlu terör bağlantılarını inkar etse de arşiv tüm gerçekliğiyle doğruları yüzüne çarpmaya devam ediyor.

Gündem 24.05.2023, 14:44 24.05.2023, 17:41
Abone ol
Söylem değiştiren Kılıçdaroğlu'na arşiv şoku! İşte Bay Kemal'in terör ilişkileri

HDP ile ittifak, terör örgütlerinin amaçlarına hizmet edecek vaatler ve daha nice skandal hamlesiyle cumhurbaşkanlığı ilk tur seçimlerini açık ara farkla kaybeden Kemal Kılıçdaroğlu apar topar milliyetçi, muhafazakar oyları devşirecek bir söyleme geçiş yaptı. Kılıçdaroğlu'nun bu ikiyüzlü siyaseti arşivden döndü.

KILIÇDAROĞLU'NUN TERÖR İLİŞKİSİ

Türkiye 28 Mayıs’ta ikinci kez sandıklara gitmeye hazırlanırken seçimler yine dünya gündeminde. İlk turda yüzde 44,88 oyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gerisinde kalan CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Kılıçdaroğlu söylem değişikliğine gitti. İşte sözde milliyetçi Kemal Kılıçdaroğlu'nun terör bağlantıları...

"KILIÇDAROĞLU TARİHSEL FIRSATTIR"

"Kılıçdaroğlu desteklenecek bir adaydır" diyen  PKK’lı Terörist Elebaşı Remzi Kartal şunları söyledi: Cumhurbaşkanlığı seçiminde Erdoğan'ın çöküşünü sağlayacak tercihimizi bu temelde yapmalıyız. Kılıçdaroğlu'na destek verip parlamentoda ise bütün gücümüzle Yeşil Sol Parti'nin altına mührümüzü vurmalıyız. Bunlara karşı üçüncü yol olarak alternatif bir cumhurbaşkanı adayı çıkarılması Erdoğan'ın seçiminin zeminini hazırlamak olacaktı.

OY ÇAĞRISI

PKK’lı Terörist Elebaşı Cemil Bayık: 

"Erdoğan’ın yıkılması için HDP’nin gösterdiği adaya tüm halkımız oy versin"

İHANET PAZARLIĞI İFŞALANDI

Eski Ağrı Belediye Başkanı HDP'li Sırrı Sakık, iktidara geldiklerinde teröristbaşı Öcalan'ı serbest bırakacaklarını açıkladı. CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu'na seslenen HDP'li Sakık, "kapalı kapılar ardında konuşulanları deklare etme" çağrısında bulundu.

YEREL YÖNETİMLERE ÖZERKLİK

PKK’lı Terörist Elebaşı Cemil Bayık, "Yerel yönetim şartları var, bunların olduğu gibi kabul edilmesini istiyoruz" dedi. 7 Ocak 2016 'da yaptığı bir konuşmada yerel yönetimlere özerklik şartından bahseden Kılıçdaroğlu; "CHP iktidarında yerel yönetimlere özerklik şartını mutlaka getireceğim" dedi.

"100 YILLIK CUMHURİYET'İ DEĞİŞTİRECEĞİZ"

Yüz yıllık Cumhuriyet'i değiştireceklerini söyleyen Sakık şöyle konuştu, "Biz bu sistemi değiştireceğiz. Yani bizim küçük hesaplarımız yok. Biz masada oturup bir bakanlık, bir milletvekili veya cumhurbaşkanlığı yardımcılığı değil. Biz yüz yıllık Cumhuriyet'i değiştireceğiz" dedi.

"PKK SİZE OY VERDİ"

HDP’li Fatma Kurtulan:
 
"HDP Ve PKK size oy verdi. Koltuklarınızda HDP’nin oylarıyla oturacaksınız."

"İT SÜRÜLERİ"

Geçen yılki nevruzda batıda 'Mustafa Kemal'in askerleriyiz' diyenlere, "Generali olsanız ne yazar, it sürüleri" dediği için hakkında dava açıldığını söyleyen Ağrı Belediye Başkanı HDP'li Sırrı Sakık, "Buradaki polisler, çekim yapanlar, not tutanlara aynı şeyi tekrarlıyorum. Onlar it sürüsüdür, onlar bu halka düşmandırlar" dedi.

"SIRTIMIZI YPG'YE DAYIYORUZ"

HDP’li Figen Yüksekdağ:

"Biz sırtımızı Rojava'ya, Kobani'ye, IŞİD vahşetine karşı direnen halklara, insanlık mücadelesi yürüten YPG-YPJ'ye dayıyoruz. Bunu söylemekte hiçbir sakınca görmüyoruz. Bakın sırtımızı kime dayadığımızı çok net söylüyoruz ve bundan sonrada sırtımızı buraya dayamaya devam edeceğiz" dedi.

"YPG'Yİ TERÖR ÖRGÜTÜ OLARAK GÖRMÜYORUZ"

Katıldığı canlı yayında CHP lideri, "YPG'yi terör örgütü olarak görmeyiz. Kendi bulunduğu yerde kendisini, halkını savunan bir örgüt olarak görürüz." ifadelerini kullanmıştı. Ayrıca Kılıçdaroğlu, "Türkiye'nin ne beka sorunu olacak? (ABD'nin, Türkiye'nin yanı başındaki silahlı güçleri desteklediğini biliyoruz, denmesi üzerine) Yani onlar bize mi saldıracaklar?" diye konuşmuştu:

"Terör örgütü var, Türkiye'nin beka sorunu var, derseniz, bu doğru değil. Türkiye Cumhuriyeti tarihinde hiçbir zaman terör örgütüne karşı Türkiye Cumhuriyeti Devleti, benim bir beka sorunum var, dememiştir ve diyemez de. Ne demek ya? Bir terör örgütü var diye beka sorunu mu tartışılır?"

APO'YU ÖZGÜRLEŞTİRECEĞİZ"

Murat Karayılan, "14 Mayıs'ta yalnızca Cumhurbaşkanı değil, sistem seçilecektir. Türkiye'ye özerklik getirmek istiyoruz. Önder Apo'nun fiziki olarak özgür olma vakti gelmiştir. Önder Apo'nun özgürlüğü için de mücadele yürütmeliyiz ve başlatacağımız hamleler bu temelde gelişmek durumundadır."

MİT KORKUSUNA “KALKAN” KILIÇDAROĞLU’NU GÖRÜYOR

Terörist Duran Kalkan, bir yandan Millet İttifakı'nın adayı CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun seçimlerde desteklenmesini gerektiğini ifade ederken bir yandan da MİT'in gerçekleştirdiği operasyonlardan ne kadar korktuklarını belli etti.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!