Yandex Metrica

Sitede Ara

Sosyal medyada gündem olmuştu: Anaokulunda otizm ayrımcılığına soruşturma!

Sosyal medyada bir kullanıcı İstanbul'da bir anaokulunun mezuniyet töreninde otizimli öğrenicinin öğretmenleri tarafından dışlandığı ve mezuniyet gösterisine dahil edilmediği ileri sürüldü. Anne babasıyla dans eden öğrencinin videosu sosyal medyada viral oldu. Görüntüler üzerine İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından anaokulu hakkında soruşturma başlatıldı.

Gündem

07.06.2024, 10:11

İstanbul'da bir anaokulunun mezuniyet töreninde otizmli bir çocuğun öğretmenleri tarafından dışlandığı iddia edildi. Bir kişi tarafından çekilen mezuniyet töreninde ise anne babasıyla arkada dans eden otizimli öğrenicinin videosu sosyal medya da büyük yankı uyandırdı. 

ABD çark etti: PKK'nın sözde seçimlerine ilişkin açıklama: Türkiye ile gerilim yaşamak istemiyoruz! ABD çark etti: PKK'nın sözde seçimlerine ilişkin açıklama: Türkiye ile... Haberi Görüntüle

ANAOKULU HAKKINDA SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Sosyal medyada tepki toplayan görüntüler  üzerine İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, "Basında ve sosyal medya platformlarında yer alan, bir eğitim kurumumuzda yaşandığı iddia edilen, otizmli bir anaokulu öğrencisinin mezuniyet töreninde öğretmenleri tarafından dışlandığına dair iddialar üzerine, müdürlüğümüzce derhal inceleme ve soruşturma başlatılmıştır. Konu, hassasiyetle tarafımızca takip edilmektedir." ifadeleri yer aldı.

Bakan Uraloğlu'ndan siber sorun açıklaması: Sistem tam normale dönmedi ama hayatı kilitleyen noktada değil Bakan Uraloğlu'ndan siber sorun açıklaması: Sistem tam normale dönmedi ama... Haberi Görüntüle

DIŞLANAN OTİZMLİ ÇOCUĞUN VİDEOSU VİRAL OLDU

Sahnenin en arka kısmında annesiyle dans eden öğrencinin o anları sosyal medyada paylaşıldı.  Kullanıcılar videoya tepki gösterirken, bir sosyal medya kullanıcısı 'içim burkuldu' yorumunu yaptı.

Yunanistan'ı patlatacaklar diyen Cihat Yaycı: 'Kuzey' dediği ülke 'güney'i almak için gelecek Yunanistan'ı patlatacaklar diyen Cihat Yaycı: 'Kuzey' dediği ülke 'güney'i almak... Haberi Görüntüle

ANNE DIŞLANAN OĞLUYLA İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTI

Otizimli anaokulu öğrencisinin annesi Ezgi Desovalı, 'Yıllarca içime attım, susutum'  diyerek, "Şimdi sizlerden canım oğlum için destek bekliyorum. Ve bilin ki sadece özet geçiyorum. Oğlum Asil Ahmet Kurt anaokulu kaynaştırma öğrencisidir. Bugüne kadar önce devlet tarafından kaydının düştüğü okulda sorun yaşandı. Ağladım içime attım sustum. Okul değiştirdik. Mevcut okulda kaynaştırma olarak gideceği saatleri kendileri belirlediler. Zaman içinde kahvaltı saatine (1 saat) çekildi yemediği biline biline. Sürekli alttan aldık ki beni tanıyan bilir çok sabırlıyım. Ne istedilerse yaptık.'' dedi. 

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik: Netanyahu er ya da geç yargılanacak! AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik: Netanyahu er ya da geç... Haberi Görüntüle

''BIKTIM ARTIK BAŞKALAŞTIRILMAKTAN''

Otizimli çocuğun annesi, 'Bıktım artık başkalaştırılmaktan' diyerek, ''Oğlumu bir birey olarak görmeyi bırakın, hiçbir materyal vb istenmedi bile ki alalım. Sonra yine sınıfı öğleye kaydırıldı. Şimdi olacak derken her gün oğlumun kaynaşmasının ona faydasını izlerken bugün ki mezuniyet ile yıkıma uğradım. Ki oğlumun yaş olarak son şansı ve artık ilkokula ( rehabiiltasyon tarafından karar verilen okula) devam etmek zorunda. Tüm sene savaş verdik oğlum kaynaşabilsin diye. Bugün mutlu mutlu mezuniyetine gittik. Ancak anladım ki tüm sene oğlumun ismi bile öğrenilememiş. Farkettiğim anda Asil için gururlanıp ağlarken, yaşadığım hayal kırıklığıyla, mutluluk gözyaşlarım bir anda donakalmamla sonuçlandı. Bıktım artık başkalaştırılmaktan… Artık dayanamıyorum yok sayılmasına özel çocukların..Sesimi duyurmama yardım eder misiniz?" dedi.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Yorumlar (0)

Zehra EVCİL

TRHaber.com - Gündem


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading