banner2

Sosyal konutlarla ilgili başvuru patlaması yaşandı! Erdoğan, yeni talimat verdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, milyonların merakla beklediği ve şimdiden başvuru patlamalarının olduğu Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesiyle ilgili yeni talimat verdiği açıkladı. Erdoğan, “Sosyal konutlar için yıl sonuna varmadan temelleri atıp inşaatlara başlama talimatını verdim” dedi.

Gündem 18.09.2022, 00:28 18.09.2022, 01:28
Abone ol
Sosyal konutlarla ilgili başvuru patlaması yaşandı! Erdoğan, yeni talimat verdi

Milyonların merakla beklediği Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesi ile ilgili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan talimat verdi. Erdoğan, "Talimatı verdim, yıl sonuna varmadan, hangi şehirde ne kadar yapıyoruz, ona göre bir taraftan temelleri atıp inşaatlara başlayacağız" dedi.

İNŞAATLARIN BAŞLAMASI İÇİN TALİMATI VERDİ

Özbekistan'daki Şangay Zirvesi'nde gazetecilerin sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, sosyal konut projesiyle ilgili de açıklamalarda bulundu. Erdoğan, sosyal konutların temel inşaatlarının yıl sonuna varmadan başlaması için talimatı verdi. Erdoğan, gelen başvurularla alakalı olarak "Talebin yoğunluğu ortada. Allah nasip ederse seçimden sonra yeni bir etabı başlatacağız. Çünkü arsa noktasında sıkıntımız yok" dedi.

"SEÇİMİN ERTESİNDE YENİDEN BİR HAMLE YAPILABİLİR"

Sözlerini sürdüren Erdoğan, Arz-talep dengesini görmüş olduk, talep istikametinde görünüyor. Öyleyse seçimin ertesinde yeniden bir hamle yapılabilir" dedi.

SAYI 253 BİNE ÇIKTI

Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesine vatandaşlar yoğun ilgi gösterirken, 81 ilde 250 bin konut yapılacağı açıklanmıştı. Sosyal konut projesi kapsamındaki konutlardan 50 bininin İstanbul'da, 18 bininin Ankara'da, 12 bin 500'ünün İzmir'de inşa edileceği duyurulmuştu. Dün gece ise TOKİ'nin internet sayfasındaki il ve ilçe listesinde güncelleme yapıldı. Buna göre toplam konut sayısı 253 bin 692'ye yükseltildi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!