banner2

Soner Yalçın'a kendi mahallesinden ikinci dayak: 'İnanca düşmanlık laiklik değildir' deyince linç edildi

Sözcü gazetesi yazarı Soner Yalçın, Mahmut Ustaosmanoğlu'nun cenazesi ile Mormon Cheryl Flake röportajı üzerinden karşılaştırma yaparak Türk basınındaki Atatürkçü mahallenin maskesini indirdi. Ama yine fena biçimde lince uğradı.

Gündem 28.06.2022, 14:24
Abone ol
Soner Yalçın'a kendi mahallesinden ikinci dayak: 'İnanca düşmanlık laiklik değildir' deyince linç edildi

"Muhalefet yapmayı devlet düşmanlığıyla karıştırmayın" deyince kendi mahallesinde lince uğrayan gazeteci-yazar Soner Yalçın, bu kez yeni bir linç konusuyla gündemde. İsmailağa Cemaati lideri Mahmut Ustaosmanoğlu'nun yüzbinlerce kişinin katıldığı cenaze törenine 'Atatürkçü' yayın organlarının sayfalarını kapattığına dikkat çeken Yalçın, oysa bu gazetelerin ABD'deki Mormon tarikatı konusunda tam tersi tavra büründüğüne dikkat çekti. 

İsmailağa Cemaati lideri Mahmut Ustaosmanoğlu

Mormon tarikatı üyesi ABD Büyükelçisi Jeffrey Flake ve eşi Cheryl Flake ile yapılmış röportajı ve Türk basınının buna ilgisini hatırlatan Yalçın, "Mormon hanımefendi Cheryl Flake'in 'suya sabuna dokunmayan' sözleri gazete manşetinde yer alırken, Mahmut Efendi'nin vefatı üzerine medyada onca laf söylemeyi nasıl değerlendirmek gerekiyor? Oysa, ikisi de cemaat mensubu. Ve Atatürkçü bir gazete cemaat mensubuna manşetinde yer verirken, arkasından yüz bin kişinin yürüdüğü cemaat liderinin cenazesini küçük haber bile yapmıyor!" diye yazdı. 

"Laiklik bu mu? İninca düşmanlık ile laikliği birbirine karıştırmıyor muyuz?" şeklindeki can alıcı soruyu soran Soner Yalçın, Sözcü gazetesindeki köşe yazısında şu ifadeleri kullandı:

"İlköğretim düzeyi bilinçleri ile kimileri ne koca laflar ediyor? On binler 'şeyh' bildikleri din adamının tabutu ardından yürüyorsa bunu kavramaya çalışmak şart değil mi? 

Erdoğan bu cenazeye gidiyor laf ediliyor, Kılıçdaroğlu Hacı Bektaş-ı Veli törenine gidiyor laf edilmiyor! Bu ikilemi tartışmak gerekmiyor mu?

Sanıyorum insanlar bilmediklerinden korkuyor. 

Rahmetli Mahmut Efendi ile çok ayrı dünya görüşlerine sahiptik. Bu düşmanlık yapacağımız anlamına gelmez. Birbirimizi anlamak zorundayız, birbirimizin hayatına müdahale etmememiz gerektiğinin bilincinde olmalıyız. Toplumsal barış böyle sağlanır. 

Mormon Cheryl Flake'e karşı hoşgörünün yüzde birini kendi inanmış insanınıza da gösterin lütfen."

Biri Müslüman diğeri Hıristiyan cemaat üyesi üzerinden Türk basınındaki Atatürkçü yayın organlarının sergilediği çifte standardı çarpıcı biçimde kaleme alan Soner Yalçın'a bu yazısının ardından sosyal medyada linç kampanyası başlatıldı. 

Yalçın'ın sorularını cevaplamak yerine ona hakaret etmeyi tercih eden kesimler, Türkiye'nin gerçek meselelerini tahlile yanaşmayacaklarını bir kez daha gözler önüne sermiş oldu. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!