banner2

SON DEPREMLER! Kahramanmaraş depremi artçı sarsıntılar! Deprem mi oldu? Deprem nerede oldu

Kahramanmaraşın'ın Pazarcık ilçesinde meydana gelen 7,4 şiddetindeki deprem ağır hasarlar ve kayıplara neden oldu. Bölgede artçı depremler devam ediyor. Vatandaşlar depremle ilgili bilgilere ulaşmaya çalışıyor. Deprem çevre illerde de şiddetli bir şekilde hissedildi.

Gündem 06.02.2023, 09:54
Abone ol
SON DEPREMLER! Kahramanmaraş depremi artçı sarsıntılar! Deprem mi oldu? Deprem nerede oldu

6 Şubat gece  04:17 sularında Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesinde deprem meydana geldi. Depremle ilgili AFAD ve diğer yardım kuruluşları enkaz altından kalan vatandaşlar için çalışmalar başlattı.

42 ARTÇI DEPREM MEYDANA GELDİ

Depremle ilgili AFAD; “Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde 6 Şubat 2023 tarihinde saat 04.17’de 7,4 büyüklüğünde bir deprem meydana gelmiştir. Depremin ardından en büyüğü 6,6 büyüklüğünde olmak üzere an itibarıyla 42 artçı deprem meydana gelmiştir. Deprem; Kahramanmaraş, Hatay, Osmaniye, Adıyaman, Gaziantep, Şanlıurfa, Diyarbakır, Malatya ve Adana başta olmak üzere çevre illerde yoğun şekilde hissedilmiştir” açıklamsında bulundu.

440 KİŞİ YARALANDI

SAKOM tarafınfan edinilen bilgilere göre Kahramanmaraş, Gaziantep, Şanlıurfa, Diyarbakır, Adana, Adıyaman ve Malatya’da 76 vatandaşımız hayatını kaybetmiş; Kahramanmaraş, Gaziantep, Şanlıurfa, Diyarbakır, Adana, Adıyaman, Malatya, Osmaniye, Hatay ve Kilis’te 440 vatandaşımız depremden yaralı olarak kurtuldu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!