banner2

Son dakika...Cumhurbaşkanı Erdoğan, NATO Genel Sekreteri ile görüştü!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Görüşmede, Finlandiya ve İsveç’in NATO’ya üyelik sürecine dair gelişmeler masaya yatırıldı. Erdoğan yaptığı açıklamada, Finlandiya'nın, sergilediği tutumla İsveç'ten olumlu şekilde ayrıştığının da altını çizdi.

Gündem 17.03.2023, 20:25 28.03.2023, 23:30
Abone ol
Son dakika...Cumhurbaşkanı Erdoğan, NATO Genel Sekreteri  ile görüştü!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, NATO Genel Sekreteri ile görüştü. Görüşmede, Cumhurbaşkanı  Erdoğan, İsveç’le görüşmeleri iyi niyetle sürdürme kararlılığında olduklarını, sürecin nasıl ilerleyeceğinin ise İsveç’in atacağı somut adımlarla doğrudan bağlantılı olacağının altını çizdi. 

NATO'YA ÜYELİK SÜRECİ ELE ALINDI 

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, görüşmede, Finlandiya ve İsveç'in NATO'ya üyelik sürecine dair gelişmeler masaya yatırıldı. 

"FİNLANDİYA, İSVEÇ'TEN OLUMLU ŞEKİLDE AYRIŞIYOR"

 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip  Erdoğan görüşmede, bu süreçte Finlandiya'nın, sergilediği tutumla İsveç'ten olumlu şekilde ayrıştığını vurgulayarak, Finlandiya'nın NATO'ya Katılım Protokolü'nün Türkiye Büyük Millet Meclisindeki onay sürecini başlatmaya karar verdiklerini söyledi. 

SÜRECİN NASIL İERLEYECEĞİ İSVEÇ'E BAĞLI 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsveç'le görüşmeleri iyi niyetle sürdürme kararlılığında olduklarını, sürecin nasıl ilerleyeceğinin İsveç'in atacağı somut adımlarla doğrudan bağlantılı olacağını belirtti. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!