banner2

Son dakika: YSK'nın yeni başkanı belli oldu

Son dakika haberleri... Yeni üyeleri ile toplanan Yüksek Seçim Kurulu’nda yeni başkanı belirlemek için seçim yapıldı. Yapılan oylama sonucunda Ahmet Yener YSK’nın yeni başkanı oldu.

Gündem 26.01.2023, 15:43 26.01.2023, 16:40
Abone ol

14 Mayıs seçim sürecini yürütecek YSK kadrosu belli oldu. Yapılan seçimlerin hemen akabinde Yargıtay üyeliğinden seçilen Ahmet Yener YSK’nın yeni başkanı oldu. YSK Başkanvekili ise Ekrem Özübek oldu.

Halen Yargıtay 10.Hukuk Dairesi üyesi olarak görevini devam ettiren Ahmet Yener daha sonra YSK üyesi olarak seçildi ve burada yapılan gizli oylama sonucunda YSK Başkanı oldu. Ahmet Yener'in görevi 6 yıl boyunca devam edecek. 

5 YENİ ÜYE YEMİN EDEREK BAŞLADI

Üyeliğe Danıştaydan seçilen Ali Çopur ve İsmail Kalender ile Yargıtaydan seçilen Feyzi Eroğlu, Talip Bakır ve Serdar Mutta için YSK'de tören düzenlendi. Yeni 5 üye, törende yemin ederek göreve başladılar.

AHMET YENER KİMDİR?

13 Nisan 1966 yılında Ankara Beypazarı’nda doğan Ahmet Yener İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu. Ankara hakim adayı olarak mesleğe başlayan Yener; sırasıyla Baykan, Yığılca, Sivrihisar, Osmaniye ve Kırıkkale Hâkimliği görevlerinde bulunmuştur. 22 Aralık 2011 tarihinde Yargıtay Üyeliği'ne seçilmiştir.

“İş Kazaları ve Meslek Hastalıklarından Kaynaklanan Tazminat Davalarında Görev ve Yetki”, “İş Kazaları ve Meslek Hastalıklarından Kaynaklanan Manevi Tazminat Davaları”, “İş Kazası ve Meslek Hastalığı”, “İş Kazaları ve Meslek Hastalıklarından Kaynaklanan Maddi Tazminat Davaları” adlarında ortak çalışmaya dayalı dört adet eseri bulunmaktadır. Evli ve üç çocuk babasıdır.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!