Yandex Metrica

Son dakika: YSK başkanı duyurdu! Seçmen sayısı belli oldu

Son dakika: YSK başkanı duyurdu! Seçmen sayısı belli oldu

Son dakika haberleri... YSK Başkanı Ahmet Yener, yurt içi ve yurt dışı seçmen sayısının 64 milyon 113 bin 941 olduğunu duyurdu.

Gündem

23.01.2024, 20:44

Son dakika haberleri... YSK Başkanı Ahmet Yener, yurt içi ve yurt dışı seçmen sayısının 64 milyon 113 bin 941 olduğunu duyurdu.

Ahmet Yener'in açıklamasından satır başları şu şekilde:

Zehir tacirlerine 'NARKOÇELİK' darbesi: 12 ilde çok sayıda sokak satıcısı yakalandı Zehir tacirlerine 'NARKOÇELİK' darbesi: 12 ilde çok sayıda sokak satıcısı... Haberi Görüntüle

5 MİLYON KİŞİ İLK KEZ OY KULLANACAK

Seçmenlerimizin yüzde 49,40'ını erkek seçmenlerimiz oluşturmaktadır. Seçimde ilk kez oy kullanacak seçmen sayısı 4 milyon 904 bin 672 olup, Cumhurbaşkanlığı seçimlerini ikinci tura kalması halinde ilk kez 47 bin 523 seçmen de ilk kez oy kullanacaktır.

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci tura kalması halinde 28 Mayıs'ta bu sayıya ilaveten yurt dışında ilk kez oy kullanacak seçmen sayımız 2 bin 435 olacaktır. Toplam seçmen sayımız 64 milyon 113 bin 941 sayısına ulaşmaktadır.

Başıboş köpekler dehşet saçmaya devam ediyor: Eskişehir'de adeta katliam yaptılar Başıboş köpekler dehşet saçmaya devam ediyor: Eskişehir'de adeta katliam yaptılar Haberi Görüntüle

SEÇMEN SAYISI BELLİ OLDU

Listeler siyasi partilerimizle paylaşılmaya başlanmıştır. Kamuoyunun seçmen listelerine ulaşım konusunda bir kısım Haberler çıkmış olup, seçime katılan tüm siyasi partilerimizle seçmen listelerimiz ve sandık bilgilerimiz siyasi partilerimizle paylaşılmaya başlanmıştır.

MSB görüntüleri paylaştı: Çok sayıda terörist öldürüldü MSB görüntüleri paylaştı: Çok sayıda terörist öldürüldü Haberi Görüntüle

OY PUSULALARI İLE İLGİLİ TUTANAKLAR YSK BAŞKANLIĞINA GÖNDERİLİYOR

Kamuoyunda basılacak olan oy pusulalarına ilişkin birtakım yorumlar yapıldığı görülmektedir. Birleşik oy pusulaları 390, 410 ve 720'lik paketler halinde köylere, mahallelere ve yurt dışı temsilciliklerine gönderilmektedir. Yurt içinde 5 paket, yurt dışında da her temsilciliğe ilave 1 paket gönderilmekte olup, pusulaların kullanılıp kullanılmadığı tutanaklarla YSK Başkanlığı'na gönderilmektedir.

Cumhurbaşkanlığı seçimi, milletvekili seçimi ve ikinci tura kalması halinde tekrar oy pusulasının basımı söz konusu olması nedeniyle oy basım pusulasının ihalesindeki rakamların abartılı olmadığı görülmektedir. Bu hafta sonunda 22-23 ve 24 Nisan tarihlerinde kurul üyelerimizin katılımlarıyla Malatya ve Elazığ bölgesinde deprem sonrası yapılan çalışmaların hangi aşamaya geldiği, varsa problemlerin çözümü konusunda gerekli çalışmalar yapılıp bilgi verilecek.

Galatasaray-Trencin maçı ne zaman, hangi kanalda, saat kaçta? Trencin hangi ülkenin takımı? Galatasaray-Trencin maçı ne zaman, hangi kanalda, saat kaçta? Trencin hangi... Haberi Görüntüle

600 BİN KÜSUR KİŞİNİN SANDIĞI DEĞİŞTİ

Toplam yurt içinde 600 bin küsüre yakın seçmenin askı süresi içinde kayıplarını nakli söz konusu olmuştur. 2 Nisan öncesinde E-Devlet üzerinden deprem bölgesinden diğer illere geçen vatandaşlarımızın olduğu biliniyor. 2 Nisan sonrası 133 bine yakın deprem bölgesinden diğer bölgelere giden vatandaşlar adreslerini taşıdı.

Cumhurbaşkanlığı seçiminin 2.tura kalma ihtimali göz önüne alındığında rakamlar yasal mevzuata uygundur. Haftaya bir başka ekibimiz Şanlıurfa ve Adıyaman'a gidecek. En son deprem bölgesine ben de ziyarette bulunacağım.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading