banner2

Son dakika: Yazar Sevan Nişanyan, Yunanistan'da tutuklandı

Türkiye'de cezaevinden firar eden ve Yunanistan'da hayatına devam eden yazar Sevan Nişanyan tutuklandı. Eşi İra Tzourou, Nişanyan'ın hangi ülkeye sınır dışı edileceğine hakimin karar vereceğini belirtti.

Gündem 01.01.2022, 22:57
Abone ol
Son dakika: Yazar Sevan Nişanyan, Yunanistan'da tutuklandı

Yunanistan'da 'istenmeyen kişi' ilan edilen yazar Sevan Nişanyan tutuklandı.

Sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yapan Nişanyan'ın eşi İra Tzourou, "Yunanistan Ermenistan vatandaşı Sevan Nişanyan'ı Türkiye'ye deport etme kararı almak üzere" ifadelerini kullandı.

Nişanyan'ın oturum yenileme başvurusunun bir Yunan vatandaşıyla evli olmasını rağmen 29 Aralık tarihinde reddedildiğini belirten Tzourou, "Yunanistan makamları, Sevan Nişanyan'ı 30 Aralık günü kibar bir hile ile karakola kendi arzusu ile götürüp, 1 saat beklettikten sonra oturumunun bir gün önce bitmesi nedeni ile tutukladı" dedi.

Nişanyan'ın pazartesi günü adliyeye götürüleceğini söyleyen İra Tzourou, şu ifadeleri kullandı:

"Pazartesi günü sevk edileceği Siros Adliyesinde hâkim karşısında ülkeden deport etme kararı çıkacak. Hangi ülkeye deport edileceği hâkimin kararı ile belli olacak. Sevan'ın her pazar akşamı yaptığı canlı yayında bu pazar 2 Ocak 2022'de kısa bir duyuru ile gelişmeleri kendi adına sizlere bildireceğim."

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!