banner2

Son dakika... Türkiye'den Karabağ açıklaması: Azerbaycan, kendi topraklarında gerekli tedbirleri almıştır

Dışişleri Bakanlığı'ndan Azerbaycan'ın Karabağ'a yönelik antiterör operasyonuna ilişkin yapılan açıklamada "Azerbaycan, kendi egemen toprakları üzerinde gerekli gördüğü tedbirleri almak durumunda kalmıştır" denildi.

Gündem 19.09.2023, 19:10 20.09.2023, 01:21
Abone ol
Son dakika... Türkiye'den Karabağ açıklaması: Azerbaycan, kendi topraklarında gerekli tedbirleri almıştır

Azerbaycan, Karabağ'da gerçekleştirdiği antiterör operasyonu devam ederken Türkiye'den destek mesajları gelmeye devam ediyor. 

Dışişleri Bakanlığı, Karabağ'daki son gelişmelere ilişkin "Azerbaycan, kendi egemen toprakları üzerinde gerekli gördüğü tedbirleri almak durumunda kalmıştır." ifadesini kullandı.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, Azerbaycan'ın Karabağ bölgesinde gayrimeşru Ermeni silahlı unsurlarının Azerbaycan ordusuna ve güvenlik görevlilerine yönelik uzun süredir silahlı saldırıları ve provokasyonları sürdürdüğü belirtilerek, "Azerbaycan ordusu tarafından bugün münhasıran askeri unsurların hedef alındığı bir anti-terör operasyonu başlatılmıştır." ifadesi kullanıldı.

"AZERBAYCAN TOPRAKLARI" VURGUSU

İkinci Karabağ Savaşı'nın sona ermesinden bu yana Azerbaycan'ın sahadaki duruma ilişkin olarak sürekli dile getirdiği meşru ve haklı endişelerin giderilmediği kaydedildiği açıklamada, "Azerbaycan, kendi egemen toprakları üzerinde gerekli gördüğü tedbirleri almak durumunda kalmıştır." değerlendirmesi yapıldı.

Açıklamada, "Azerbaycan-Ermenistan arasında yürütülen görüşme sürecinin sonuç odaklı olarak devamının sağlanmasının, istikrarın tesisi için yegane yol olduğuna inanıyoruz." ifadesine yer verildi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!