banner2

Son dakika: Türk milletine ve ekmeğe hakaret eden Cihan Kolivar tutuklandı

Son dakika haberleri... ‘Ekmek aptal toplumların temel gıda maddesidir’ diyen Ekmek Üreticileri Sendikası Başkanı Cihan Kolivar tutuklandı.

Gündem 09.11.2022, 14:29 09.11.2022, 16:27
Abone ol

Ekmek Üreticileri Sendikası Başkanı Cihan Kolivar, dün Habertürk ekranlarında yaptığı konuşmada haddini aşarak Türk halkına ve ekmeğe hakaret etmişti. Cihan Kolivar'ın skandal sözleri sosyal medyada infiale sebep olmuştu. Sosyal medya kullanıcıları, Cihan Kolivar'a büyük tepki göstermişti. Cihan Kolivar, dün gözaltına alınmıştı.

CİHAN KOLİVAR TUTUKLANDI

Türk halkına ve ekmeğe hakaretler savuran ve ‘Türk Milletini alenen aşağılama’ suçundan gözaltına alınan Ekmek Üreticileri Sendikası Başkanı Cihan Kolivar, tutuklandı.

İFADESİ ORTAYA ÇIKTI

Cihan Kolivar'ın emniyette verdiği ifade ortaya çıktı. Kolivar, verdiği ifadede şunları kaydetti; "Benim merkezi hükümetle herhangi bir sorunum yoktur. Benim sorunum ilçe belediyeleriyle. İlçe belediyeleri ruhsatsız fırınlara izin veriyor. Ben 'Ekmek aptal toplumların temel gıda maddesidir' derken, ekmeğin sağlığa zararlı olduğunu anlatmak istedim. Ekmeğin fazla tüketilmesi halinde insanlara zarar vereceği yönündedir. Benim sözlerimde kesinlikle Türk toplumu hedef alınmamıştır. İfadelerim toplumca yanlış anlaşılmıştır. Sözlerimde genelleme yaptım. Bir Karadenizli olarak Türk toplumuna hakaret edecek karakterde değilim" 

''EKMEK APTAL TOPLUMLARIN GIDA MADDESİDİR''

Cihan Kolivar, katıldığı televizyon programında yaptığı açıklamada "Ekmek aptal toplumların temel gıda maddesidir. Bizim toplum ekmek ile doyduğu için 20 senedir başında böyle yöneticiler duruyor." şeklinde skandal ifadeler kullanmıştı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!