banner2

Son dakika: TSK deprem için görevlendirildi

Son dakika haberleri... Türk Silahlı Kuvvetleri deprem için görevlendirildi. Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada Afet Acil Durum Kriz Merkezi oluşturularak faaliyetlere başladığı ve Bakan Akar'ın beraberinde Genelkurmay Başkanı ve Kara Kuvvetleri Komutanı ile bölgeye gittiği bildirildi. Tuzla 3. Jandarma Komando Tabur Komutanlığı askerleri, arama kurtarma ekipleri ile birlikte deprem bölgelerine doğru yola çıktı.

Gündem 06.02.2023, 07:07 06.02.2023, 15:12
Abone ol

Son dakika haberleri... Türk Silahlı Kuvvetleri deprem için görevlendirildi. Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada Afet Acil Durum Kriz Merkezi oluşturularak faaliyetlere başladığı ve Bakan Akar'ın beraberinde Genelkurmay Başkanı ve Kara Kuvvetleri Komutanı ile bölgeye gittiği bildirildi. Tuzla 3. Jandarma Komando Tabur Komutanlığı askerleri, arama kurtarma ekipleri ile birlikte deprem bölgelerine doğru  yola çıktı.

TSK DEPREM BÖLGELERİNE DOĞRU YOLA ÇIKTI

Tuzla 3. Jandarma Komando Tabur Komutanlığı askerleri de İstanbul'dan gelen diğer arama kurtarma ekipleri ile birlikte Sabiha Gökçen Havalimanı'nda toplanarak, deprem bölgelerine doğru yola çıktı.

Tuzla 3. Jandarma Komando Tabur Komutanığı'ndan askerler de havalimanının genel havacılık  bölümünde toplanarak arama kurtarma ekipleri ile birlikte özel uçak seferleriyle AFAD'ın yönlendireceği deprem bölgelerine gidecek.

TSK İNSANİ YARDIM TUGAYI UNSURLARI GÖREVE HAZIR

Milli Savunma Bakanlığı'nın resmi Twitter hesabından sabah saatlerinde yapılan açıklamada şu ifadelere yer verilmişti:

Bu sabah meydana gelen depremlerde Kahramanmaraş, Malatya, Gaziantep, Diyarbakır, Adana, Hatay, Kilis, Osmaniye illerinde bulunan birliklerimiz etkilenmiştir. Hasar tespit çalışmaları devam etmektedir.
Millî Savunma Bakanlığında deprem faaliyetlerinin koordinasyonu için Afet Acil Durum Kriz Merkezi  oluşturularak faaliyetlerine başlamıştır.

TSK İnsani Yardım Tugayı unsurları ile AFAD talepleri kapsamında nakliye uçakları göreve hazırdır. Taleplerin karşılanması için koordinasyona başlanmıştır.

BAKAN AKAR DEPREM BÖLGESİNE GİDİYOR

Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar beraberinde Genelkurmay Başkanı ve Kara Kuvvetleri Komutanı ile bölgeye gitmektedir. Tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!