banner2

Son dakika: THY'den bir ilk! Kerkük'e doğrudan uçuş gerçekleştirildi

Son dakika haberleri... Türkiye'nin dünya markası Türk Hava Yolları (THY), bir ilki gerçekleştirerek Irak-Kerkük'e ilk kez doğrudan uçuş yaptı. TK6890 sefer sayılı uçak, daha önce askeri üs olarak kullanılan Kerkük Havalimanı'na saat 13:00'da iniş yaptı.

Gündem 27.10.2022, 13:10 27.10.2022, 14:22
Abone ol
Son dakika: THY'den bir ilk! Kerkük'e doğrudan uçuş gerçekleştirildi

Türkiye'nin en değerli markalarından biri olan Türk Hava Yolları, yeniliklerine devam ediyor. Bugün TK6890 sefer sayılı uçak, 10:30'da İstanbul Havalimanı'ndan Kerkük Havalimanı'na doğru hareket etti.

Uçak, 13:00'da daha önce askeri üs olarak da kullanılan Kerkük Havalimanı'na ulaştı.

UÇUŞA EŞLİK ETTİLER

Uçuşta, THY Genel Müdürü Bilal Ekşi, Kerkük Valisi Rakan Said, Türkiye'den Dışişleri Bakanlığı yetkilileri, Irak Türkmenleri yetkilileri, DEİK Türkiye-Irak İş Konseyi Başkanı Halit Acar ve Kerkük Türkmen iş insanları da hazır bulundu.

IRAK'DA SEFER DÜZENLENEN ŞEHİR SAYISI 6'YA ÇIKTI

THY; Bağdat, Basra, Necef, Erbil ve Süleymaniye'den sonra Kerkük Havalimanı'yla Irak'ta doğrudan sefer düzenlediği şehir sayısını 6'ya çıkardı.

İLK TARİFELİ SEFER 16.40'TA

Aynı uçak akşam saat 16.40'ta Kerkük'ten İstanbul Havalimanı'na ilk tarifeli seferini icra edecek.

KERKÜK HAVALİMANI TARİHİ

Irak'ın Kerkük kentinde bulunan ve askeri üs olarak kullanılan Kerkük Havalimanı, 16 Ekim'de düzenlenen törenle resmen hizmete açılmış, 20 Ekim'den itibaren iç ve dış hat uçuşları başlamıştı.

Irak Sivil Havacılık Kurumu yaptığı yazılı açıklamada, Kerkük Havalimanı'nın tüm uluslararası standartlara uygun ve sivil uçuşlara hazır olduğunu belirtmiş, Kerkük Havalimanı'nın ülkedeki yolcu ve kargo taşımacılığına ciddi anlamda katkı sağlayacağını kaydetmişti.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!