banner2

Son dakika: Sırbistan-Kosova gerilimi! Dışişleri Bakanlığı'ndan Banjska köyünde meydana gelen saldırıya kınama

Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Bölgede gerginliğin azalmasını ve tırmanmanın önlenmesini teminen tüm tarafların itidalli davranması ve şiddetten kaçınması zorunluluk arzetmektedir. Kosova’da ve bölgede kalıcı barış ve istikrarın sağlanmasının tek yolu diyalogtur. Türkiye olarak diyalog sürecini desteklemeye devam edeceğiz." denildi.

Gündem 24.09.2023, 18:47
Abone ol
Son dakika: Sırbistan-Kosova gerilimi! Dışişleri Bakanlığı'ndan Banjska köyünde meydana gelen saldırıya kınama

Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, "Kosova'nın kuzeyindeki Sırp çoğunluklu Zveçan belediyesine bağlı Banjska köyünde bu sabah (24 Eylül) meydana gelen ve Kosovalı bir polis memurunun hayatını kaybetmesine, Kosovalı polis memurlarının da yaralanmasına yol açan saldırıyı kınıyoruz. Yaralılara acil şifalar diliyoruz. Priştine Büyükelçiliğimizce de saldırıyı kınayan bir açıklama yapılmıştır." denildi.

TEK YOL DİYALOG

Ayrıca açıklmada, "Bölgede gerginliğin azalmasını ve tırmanmanın önlenmesini teminen tüm tarafların itidalli davranması ve şiddetten kaçınması zorunluluk arzetmektedir. Kosova'da ve bölgede kalıcı barış ve istikrarın sağlanmasının tek yolu diyalogtur. Türkiye olarak diyalog sürecini desteklemeye devam edeceğiz." ifadelerine yer verildi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!