banner2

Son dakika: Semra Güzel'in kaçış planının detayları ortaya çıktı

Firari HDP Milletvekili Semra Güzel'in yakalandığı operasyonun ayrıntıları gün yüzüne çıkmaya başladı.

Gündem 08.09.2022, 12:22 08.09.2022, 12:48
Abone ol

Güvenlik güçlerinden edinilen bilgiye göre Semra Güzel ile yurtdışına kaçmak üzere aynı araçta bulunan ve daha önce de Yunanistan'a kaçmak için girişimde bulunan F.D.'nin fuhuş zaafı, illegal kaçış planının çökmesine neden oldu.

FUHUŞ ZAAFI YAKALANMASINA SEBEP OLDU 

PKK/KCK ve FETÖ/PDY üyelerini yurt dışına kaçırmaya aracılık eden şahıs ve şebekelere yönelik yürütülen istihbari çalışmalar kapsamında MİT tarafından bir süredir takip altında tutulan insan kaçakçısı C.T. ile irtibata geçen F.D.'nin farklı kaçakçılarla da bağlantı kurduğu ortaya çıktı.

FUHUŞ YAPTIĞI KADINA YURT DIŞINA KAÇACAĞINI SÖYLEMİŞ 

Örgütsel bağlantıları çerçevesinde teknik ve fiziki takibe alınan F.D.'nin ayrıca fuhuş şebekesi içinde yer alan çok sayıda şahısla da irtibatı bulunduğu, illegal kaçış girişiminden önce İstanbul'daki bir otelde para karşılığı ilişkiye girdiği yabancı uyruklu kadına "yurt dışına gideceğini" belirttiği, öğrenildi.

F.D.'nin hareketliliğinin tespit edilmesi üzerine MİT ve Emniyet birimleri tarafından operasyon için düğmeye basıldı ve Semra GÜZEL ile F.D. İstanbul çıkışında kıskıvrak yakalandı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!