banner2

Son dakika: Reyhanlı saldırısının talimatını vermişti! Memet Gezer tutuklandı

Reyhanlı saldırısının talimatını verdiği belirtilen, ABD'den Türkiye'ye getirilen Memet Gezer tutuklandı.

Gündem 07.07.2022, 17:58 07.07.2022, 18:41
Abone ol
Son dakika: Reyhanlı saldırısının talimatını vermişti! Memet Gezer tutuklandı

Reyhanlı saldırısının talimatını veren ve ABD'den getirilerek Türk yargısına teslim edilen Memet Gezer, "kasten öldürme" ve "devletin birliğini ve ülke bütünlüğünü bozma" suçlarından tutuklandı.

Emniyetteki işlemleri tamamlanan Gezer, sağlık kontrolü sonrası yoğun güvenlik önlemleri altında adliyeye getirildi. 

TUTUKLANARAK CEZAEVİNE GÖNDERİLDİ

Soruşturmayı yürüten savcıya ifade veren Gezer, daha sonra Reyhanlı saldırısı davasını karara bağlayan Ankara 9. Ağır Ceza Mahkemesine çıkarıldı. Hakkında çıkarılan tutuklamaya yönelik yakalama kararı yüzüne okunan Gezer, "kasten öldürme" ve "devletin birliğini ve ülke bütünlüğünü bozma" suçlarından tutuklandı.

53 KİŞİ HAYATINI KAYBETMİŞTİ 

2013 yılında Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde belediye binası yanı ile PTT binası önünde gerçekleşen 2 ayrı patlamada, 53 kişi yaşamını yitirmiş, 912 konut, 891 iş yeri ve 148 araç zarar görmüştü.

Reyhanlı saldırısı davasında mahkum edilen sanık Yusuf Nazik savunmasında, saldırının talimatını Gezer'den aldığını itiraf etmişti.

17 SUÇTAN ARANMASI VARDI 

Gezer hakkında "uyuşturucu ve uyarıcı madde ticareti yapma ve sağlama" suçundan kırmızı bültenle uluslararası düzeyde, "silahlı terör örgütüne üye olma" ve "devletin birliğini ve ülke bütünlüğünü bozma" gibi 17 suçtan ise ulusal düzeyde arama kararı bulunuyordu.

Şüpheli Memet Gezer, 30 Haziran'da Türkiye'ye getirilmişti.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!