Yandex Metrica

Sitede Ara

Son dakika: Putin, Dışişleri Bakanı Hakan Fidan'ı kabul edecek

Son dakika: Putin, Dışişleri Bakanı Hakan Fidan'ı kabul edecek

Son dakika haberleri... Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Dışişleri Bakanı Hakan Fidan bugün bir görüşme gerçekleştirecek. Görüşmede ikili ilişkilerin yanı sıra küresel konuların ele alınacağı öğrenildi.

Gündem

11.06.2024, 12:48

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Rusya'nın Nijniy Novgorod kentinde BRICS Dışişleri Bakanları Toplantısı marjında düzenlenen BRICS+ oturumuna katıldı.

Bakan Fidan, burada Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ile görüştü. Görüşmede, ikili ve bölgesel ilişkiler ele alındı, Türkiye açısından önem arz eden ekonomik konular gündeme getirildi. İki bakan, Gazze’deki son durumu da değerlendirdi. Görüşmenin ardından Rusya Dışişleri Bakanlığı'ndan açıklama yapıldı. Yapılan yazılı açıklamaya göre de Orta Doğu ve Güney Kafkasya’daki durum da dahil olmak üzere, uluslararası gündemin ana konularına değinilen görüşmede Lavrov, Fidan’a Rusya'nın BRICS'teki öncelikleri hakkında bilgi verdi.

15 Temmuz'da hangi yollar ücretsiz? FSM, 15 Temmuz, Yavuz Sultan Selim ücretli mi? 15 Temmuz'da hangi yollar ücretsiz? FSM, 15 Temmuz, Yavuz Sultan... Haberi Görüntüle

HANGİ KONULAR ELE ALINDI?

Görüşmede, Ukrayna meselesi etrafından çıkan duruma ilişkin Rusya’nın temel değerlendirilmeleri aktarıldı. Bakanların ikili siyasi diyalog, ticaret ve ekonomi alanındaki işbirliği ile ilgili güncel konuları ele aldığı görüşmede, Rus tarafı, mevcut sorunların çözülmesi, bağların daha da genişletilmesi ve yararlı etkileşim alanlarının bulunması amacıyla işbirliğinin sürdürülmesi ihtiyacı olduğunu ifade etti.

Abdullah Köklü kimdir? Tokat Valisi Abdullah Köklü nereli kaç yaşında? Abdullah Köklü kimdir? Tokat Valisi Abdullah Köklü nereli kaç yaşında? Haberi Görüntüle

PUTİN İLE DE GÖRÜŞECEK

Hakan Fidan, temaslarını sürdürmeye devam ederken Kremlin'den dikkat çeken bir açıklama geldi.

Kremlin, "Rusya Devlet Başkanı Putin, Dışişleri Bakanı Hakan Fidan ile görüşecek" duyurusunda bulundu.

Görüşmede ikili ilişkilerin yanı sıra küresele konuların ele alınacağı öğrenildi.

 

 

 

 

Habere Tepki Ver

1

0

0

0

0

0

0

0

Yorumlar (0)

Recep KIYATSIL

TRHaber.com - Gündem


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading