banner2

Son dakika: Pençe Kılıç'ta kaç terörist yok edildi? Bakan Akar açıkladı

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Pençe-Kılıç Harekatı, hava ve kara ateş destek vasıtalarıyla yapılan cezalandırma atışlarıyla sürüyor. Şu ana kadar 326 terörist etkisiz hale getirildi" dedi.

Gündem 25.11.2022, 10:00 25.11.2022, 11:00
Abone ol
Son dakika: Pençe Kılıç'ta kaç terörist yok edildi? Bakan Akar açıkladı

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Suriye ve Irak'ın kuzeyine yönelik yapılan ahava operasyonlarıyla ilgili çarpıcı bilgiler verdi.

326 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

AK Parti Genel Merkezinden ayrılırken gazetecilerin sorularını yanıtlayan Bakan Akar, "Terörü sona erdirmek, ülkemizin ve milletimizin, sınırlarımızın güvenliğini sağlamak için ne gerekiyorsa yaptık, yapmaya devam edeceğiz. Pençe-Kılıç Harekatı, hava ve kara ateş destek vasıtalarıyla yapılan cezalandırma atışlarıyla sürüyor. Şu ana kadar 326 terörist etkisiz hale getirildi" dedi.

ABD GÖZLEM NOKTASI VURULDU MU?

TSK'nın Suriye'nin kuzeyinde ABD gözlem noktasını vurduğu iddiasına değinen Bakan Akar, ''Bizim koalisyon güçlerine veya sivillere zarar vermemiz söz konusu bile olamaz. Bizim tek hedefimiz var o da teröristler. Terörist neredeyse hedefimiz orası. Sivillere, çevreye zarar vermemek bizim en önemli ilkemiz" ifadelerini kullandı.

ESAD'LA GÖRÜŞME OLUR MU?

Bir gazetecinin "Suriye'de liderler düzeyinde bir görüşme ne zaman gerçekleşir" demesi üzerine Bakan Akar, "Küçük-büyük, irili-ufaklı bir sürü gelişme var. Bunlar şekillenir, sonuçlanır buna göre bakılır. Gelişmeleri yakından takip ediyoruz" ifadelerini kullandı.

''TÜRKİYE HER ALANDA ÖZNE HALİNE GELDİ''

Türkiye'nin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde uluslararası alanda bir özne haline geldiğine vurgu yapan Akar, "Her yerde kişilikli ve kimlikli politikalarla ülkemizin ve milletimizin hak ve hukukunu savunuyoruz. Bununla birlikte Kıbrıs, Azerbaycan ve Libya gibi dost ve kardeş ülkelerin haklı davalarında da onların yanında yer almaya devam ediyoruz" ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!