banner2

Son dakika: MİT'ten nokta operasyon! PKK-YPG'nin sözde Derik sabotaj taburu sorumlusu imha edildi

Son dakika haberleri... Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) Başkanlığı, terör örgütü PKK-YPG'nin sözde Derik sabotaj taburu sorumlusu "Serdem Pir-Serhat Harun" kod adlı Ersin Şahin'i, Suriye'de düzenlenen operasyonla etkisiz hale getirdi.

Gündem 01.11.2022, 09:31 01.11.2022, 09:53
Abone ol
Son dakika: MİT'ten nokta operasyon! PKK-YPG'nin sözde Derik sabotaj taburu sorumlusu imha edildi

Şanlı Türk ordusunun terörle olan mücadelesi devam ederken MİT'ten terör örgütü PKK/YPG'nin sözde sorumlusuna Suriye'de nokta operasyon gerçekleştirildi. MİT, sınır hattımızda ülkemize yönelik gerçekleştirilen çok sayıda terör eyleminin faili Ersin ŞAHİN’i, eylemleri nedeniyle hedef listesine alarak etkisiz hale getirilmesi için detaylı bir çalışma başlattı.

Güvenlik kaynaklarından edinilen bilgiye göre, 2014 yılında terör örgütü PKK'nın şehir yapılanması YDG-H bünyesinde terör faaliyetine başlayan ve ardından Irak kırsalına geçen Şahin'in, 2017 yılından bu yana terör örgütü PKK/YPG bünyesinde Suriye'de olduğu belirlendi.

NOKTA OPERASYONLA İMHA EDİLDİ

Türk Silahlı Kuvvetlerine yönelik silahlı ve bombalı eylem talimatlarını veren örgütün sözde Derik sabotaj taburu sorumlusu Şahin, MİT'in sınır hattında düzenlediği nokta operasyonla etkisiz hale getirildi.

ERSİN ŞAHİN KİMDİR?

E.ŞAHİN, 2014 yılında PKK’ya katılmadan önce örgütün şehir yapılanması YDG-H bünyesinde faaliyet yürüttü ve çok sayıda gencin örgüte katılması için çalıştı. Anılan kırsal kadrolara katılması akabinde yurtiçinde Diyarbakır ve Şırnak kırsalında akabinde de Irak kırsalında silahlı faaliyet gösterdi. 2017’de Suriye’ye geçerek YPG bünyesinde faaliyet göstermeye başlayan E.ŞAHİN, Suriye/Haseke’de sabotaj eğitimi alması akabinde Suriye/Derik’te Sabotaj Taburu Sorumlusu olarak görevlendirildi. Sınır hattında Türkiye'ye yönelik operasyonları koordine eden, Suriye’den Türkiye’ye bombalı eylem yapmak amaçlı gönderilecek olan örgüt unsurlarının seçimi, donatılması ve eğitimi yönünde faaliyet gösteren, Suriye-Türkiye sınır hattında, örgütün istihbarat unsurları ile eşgüdüm halinde çalışarak, sabotaj, saldırı, sızma ve aktarım tarzı çalışmaların organizasyonunda yönlendirici olarak görev alan E.ŞAHİN’in etkisiz hale gelmesinin ülkemize dönük eylem planlamalarına önemli bir darbe vuracağı değerlendiriliyor.
 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!