banner2

Son dakika: Konya Şehir Hastanesi'nde dehşet! Doktoru vurup intihar etti

Son dakika haberleri... Konya Şehir Hastanesi’nde bir saldırgan, kardiyoloji uzmanı doktor Ekrem Karakaya'yı vurarak ağır yaraladıktan sonra intihar etti. Ağır yaralanan doktor ve saldırgan müdahaleye rağmen kurtarılamadı. Saldırı esnasından yaralanan poliklinik sekreteri de hayatını kaybetti.

Gündem 06.07.2022, 17:02 06.07.2022, 22:53
Abone ol

Son dakika! Korkunç olay bugün 14.30 sıralarında Karatay ilçesinde Konya Şehir Hastanesi'nin kardiyoloji bölümünde meydana geldi. Yunak Devlet Hastanesi'nde güvenlik görevlisi olarak çalışan evli Hacı Mehmet Akçay, öğle saatlerinde Konya Şehir Hastanesi Kardiyoloji kliniğinde, Kardiyoloji Uzmanı Ekrem Karakaya'ya tabancayla peş peşe ateş etti. Hacı Mehmet Akçay, ardından silahın namlusunu kendi başına dayayıp, tetiği çekti. Durumu ağır olan doktor Ekrem Karakaya ve hastanın ameliyata alındığı öğrenildi. Ağır yaralanan doktor ve saldırgan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Saldırı esnasından yaralanan poliklinik sekreteri de hayatını kaybetti.

VALİ ÖZKAN ACI HABERİ VERDİ

Konya Valisi Vahdettin Özkan ile İl Sağlık Müdürü Mehmet Koç, hastaneye giderek, yetkililerden bilgi aldı. Vali Özkan, konuyu takip ettiklerini belirterek, "Saldırıya uğrayan doktor ve saldırgan yapılan müdahaleye rağmen kurtarılamadı." dedi.

NEDEN ÖLDÜRDÜĞÜ ORTAYA ÇIKTI

Saldırganın Yunak İlçe Devlet Hastanesi'nde güvenlik görevlisi olarak çalıştığı öğrenildi. 39 yaşındaki Evli Hacı Mehmet Akçay'ın annesi Kezban Akçay’ın, yaklaşık 1 ay önce geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitirdiği belirtildi. Akçay'ın doktor 47 yaşındaki Karakaya'yı annesinin ölümünden sorumlu tuttuğu için öldürdüğü öne sürüldü. 

GÖRGÜ TANIĞI: 10-15 EL SİLAH SESİ DUYDUM

Görgü tanığı bir hasta, Türkiye'yi derinden sarsan olaya ilişkin yaptığı açıklamada "Başka bir doktora muayene olacaktım. Yandaki kapının oradan bir ses çıktı, 10-15 el silah sesi duydum. Hastalar kaçtı, biz de biraz geri çıktık. Oraya gidip baktılar yere düşmüş iki yaralı gördüler." ifadesini kullandı.

MESLEKTAŞLARINDAN PROTESTO 

Konya’da kardiyoloji uzmanı Ekrem Karakaya'nın, Hacı Mehmet Akçay tarafından tabancayla vurularak öldürülmesi, görev yaptığı Şehir Hastanesi'nin bahçesinde mesai arkadaşlarınca protesto edildi.

Karakaya'nın meslektaşları, büyük üzüntü içinde olduklarını, sağlık çalışanlarına şiddetin durmasını istediklerini dile getirdi. 

ÖMER ÇELİK: ALÇAKÇA KATLEDİLMESİNİ LANETLİYORUZ

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; ''Konya Şehir Hastanesi'nde doktor Ekrem Karakaya'nın silahlı saldırı sonucu öldürülmesini, vatandaşlarımızın sağlığı için mücadele veren hekim kardeşimizin alçakça katledilmesini lanetliyoruz.'' 

BAKAN KOCA: ADLİ MAKAMLAR ARAŞTIRMALARINI SÜRDÜRÜYOR

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ise sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada ''Konya Yunak İlçe Devlet Hastanesinden bir güvenlik görevlisi, Konya Şehir Hastanemizde bir hekim arkadaşımıza silahıyla ateş ederek onu hayattan kopardı. Olayda kendisi de öldü. Adli makamlar dehşet saçan canilik konusunda araştırmalarını sürdürüyor. Milletimizin başı sağ olsun.'' ifadelerini kullandı.

"BİZİM YÜREĞİMİZ YANIYOR KEMAL BEY"

Fahrettin Koca, Konya'da bir hekimin vurularak öldürülmesine tepki gösterdi. Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Koca, ''Şu sözleri milletimizin vicdanına havale ediyorum'' dedi.

Kılıçdaroğlu'nun paylaşımını alıntılayan Koca, ''Bir hekimin katledilmesi karşısında zerre kadar üzüntü içermeyen şu sözleri milletimizin vicdanına havale ediyorum. Bizim yüreğimiz yanıyor Kemal Bey. Biraz da olsa üzgün görünemez miydiniz?'' ifadelerini kullandı. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!