Yandex Metrica

Sitede Ara

Son dakika: Kırmızı bültenle aranan uyuşturucu kartelinin elebaşı Rawi Ali Qureshı yakalandı

Son dakika haberleri... Hollanda tarafından İnterpol Kırmızı Bülteniyle “Uyuşturucu Madde Ticareti” suçundan uluslararası seviyede aranan Uyuşturucu Madde Kartelinin elebaşı Rawi Ali Qureshi İstanbul’da yapılan “KARTEL-5” operasyonuyla yakalandı.

Gündem

09.02.2024, 11:30

İçişleri Bakanlığı'nın zehir tacirlerine yönelik düzenlediği operasyonlar hız kesmeden devam ederken kırmızı bültenle aranan uyuşturucu kartelinin elebaşı yakayı ele verdi. Açıklama İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya'dan geldi.

Bakan Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Hollanda tarafından İnterpol Kırmızı Bülteniyle “Uyuşturucu Madde Ticareti” suçundan uluslararası seviyede aranan Uyuşturucu Madde Kartelinin Elebaşı Rawi Ali Qureshı'nin İstanbul’da yapılan “Kartel-5” operasyonuyla yakalandığını ifade etti.

Gülüşü yarım kaldı! Pençe-Kilit Operasyonunda şehit olan askerin görüntüleri yürekleri dağladı Gülüşü yarım kaldı! Pençe-Kilit Operasyonunda şehit olan askerin görüntüleri yürekleri... Haberi Görüntüle

''HEPSİNİ KAFESİN İÇİNE KOYACAĞIZ''

Bakan Yerlikaya paylaşımında şu sözlere yer verdi:

"Aziz Milletimizin Bilmesini İsterim ki; hangi büyüklükte olursa olsun, hangi bülten ile aranırsa aransın, uluslararası organize suç örgütlerine, zehir tacirlerine asla nefes aldırmayacağız. Hepsini tek tek kafesin içine koyacağız.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele, İstihbarat, Göçmen Kaçakçılığı ve Hudut Kapıları Şube Müdürlüklerince yapılan müşterek çalışmalar sonucu İstanbul Kağıthane’de yakalanan ve hakkında Kırmızı bültenle yakalama kaydı bulunan Rawi Ali Qureshı’nin; Hollanda ‘da uyuşturucu ticareti ve ithalatında dünya çapında önemli bir rol oynadığı, dünyanın birçok ülkesinde geniş bir suç ağına sahip olduğu ve bunu büyük miktarlarda kokain ithal etmek amacıyla nakliye hatları kurduğu, Hollanda’ya gemi, sürat tekneleri ve havayoluyla toplam 6 Ton uyuşturucu madde sevkiyatı yaptığı, uyuşturucu madde için depolama tesislerini organize ettiği ve Uyuşturucu maddelerin finansörlüğünü yaptığı tespit edildi.

Provokasyona alet olan gençleri uyaran Türk polisi gönülleri fethetti: Milliyetçiliğin ağası da paşası da benim Provokasyona alet olan gençleri uyaran Türk polisi gönülleri fethetti: Milliyetçiliğin... Haberi Görüntüle

''ZEHİR TACİRLERİNİ TEMİZLEMEYE DEVAM EDECEĞİZ''

Operasyonu düzenleyen Kahraman Polislerimizi tebrik ediyorum. Allah ayaklarına taş değdirmesin. Milletimizin duası sizinle. Ülkemizi Ulusal ve Uluslararası Organize Suç Örgütlerinden, zehir tacirlerinden temizlemeye kararlıyız."

 

Habere Tepki Ver

2

0

0

0

0

0

0

0

Recep KIYATSIL

TRHaber.com - Gündem


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading