banner2

Son dakika: Kırmızı bültenle aranan Muhammed Yakut İspanya'da yakalandı

İspanyol emniyet yetkililerinden alınan bilgiye göre, hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca "Birden fazla kişi tarafından birlikte yağma" ve "kişisel verileri hukuka aykırı olarak ele geçirme ve yayma" suçlarından soruşturma başlatılan ve daha sonra kırmızı bülten çıkarılan Yakut, dün İspanya'nın kuzeyindeki Santander kentinde kimlik kontrolüne takıldı.

Gündem 06.09.2023, 15:19 06.09.2023, 16:54
Abone ol
Son dakika: Kırmızı bültenle aranan Muhammed Yakut İspanya'da yakalandı

Türkiye'nin iade talebi dolayısıyla Muhammed Yakut'un yakalanmasıyla ilgili bilgilerin Madrid Büyükelçiliğine bu sabah iletildiği ve yasal sürecin başlatıldığı öğrenildi.

Şahıs, halihazırda Santander'de gözaltında tutuluyor. İade, Türkiye'de Adalet ve Dışişleri bakanlıklarından gelecek bilgilerin İspanya'da ulusal mahkemeye ulaştırılması ve mahkeme kararının ardından gerçekleşebiliyor.

KIRMIZI BÜLTEN ÇIKARILMIŞTI

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Yakut hakkında sosyal medyada yaptığı paylaşımlar nedeniyle "Birden fazla kişi tarafından birlikte yağma" ve "kişisel verileri hukuka aykırı olarak ele geçirme ve yayma" suçlarından soruşturma başlatmıştı. Yakut hakkında 25 Mayıs'ta kırmızı bülten çıkarılmıştı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!