banner2

Son dakika: Kaz Dağları'nda çıkan orman yangını kontrol altına alındı

Son dakika haberleri... Kaz Dağları'nda orman yangını çıktı. 19 arazöz, 3 su ikmal aracı ve 3 dozer ile karadan, 3 helikopter ile bölgeye müdahale edildi. 3 saatlik müdahalenin ardından yangının kontrol altına alındığı bildirildi.

Gündem 01.11.2022, 14:42 01.11.2022, 16:45
Abone ol

Balıkesir'in Edremit ilçesinde yer alan Kaz Dağları'nda Mehmetalan ve Ortaoba mahalleleri Üçtaş mevkii yakınlarında iki ayrı noktada orman yangını çıktığı bildirildi.  

İLK MÜDAHALE HAVADAN YAPILDI

Orman Bölge Müdürlüğü'nün yangına müdahale için çalışma başlattığı belirtildi. yangına ilk müdahale helikopter ile havadan yapılırken bir helikopter, 13 arazöz, bir su ikmal aracı ve iki dozerle müdahalenin devam ettiği bildirildi.

TAKVİYE EKİPLER GÖNDERİLDİ

Yangının olduğu bölgeye ek olarak 3 helikopter, 6 arazöz, bir su ikmal aracı, iki ilk müdahale aracı, bir dozer ve bir kara ekibi yönlendirildi. Ekiplerin yangın söndürme çalışmaları devam ediyor. 

KONTROL ALTINA ALINDI

Saat 12.08'de çıkan orman yangını 3 saatlik müdahalenin ardından kontrol altına alındığı bildirildi. Bölgede soğutma çalışmaları sürerken, yangının çıkış nedeni ise araştırılmaya devam ediyor. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!