banner2

Son dakika: Kayseri'de şiddetli deprem! Yetkililerden ilk açıklama geldi

Son dakika haberleri... AFAD verilerine göre; Kayseri'de saat 05.28'de 4,8 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Kayseri Vali Vekili Şenol Esmer, sosyal medyadan yaptığı açıklamada, ilk belirlemelere göre bir olumsuzluk görünmediğini, birimlerin saha kontrol çalışmalarına devam ettiğini bildirdi.

Gündem 10.03.2023, 07:19 10.03.2023, 10:18
Abone ol

Türkiye, 6 Şubat Pazartesi gününden bu yana beşiktaş gibi sallanmaya devam ediyor.

Kahramanmaraş merkezli çifte depremin ardından birçok ilimiz sallanırken AFAD'dan son dakika açıklaması geldi.

KAYSERİ'DE 4.8'LİK DEPREM

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye göre, merkez üssü Kayseri'nin Hacılar ilçesi olan 4,8 büyüklüğünde sarsıntı kaydedildi. Depremin yaklaşık 7 kilometre derinlikte olduğu tespit edildi.

VALİ AÇIKLADI: OLUMSUZ BİR DURUM YOK

Kayseri Vali Vekili Şenol Esmer, sosyal medyadan yaptığı açıklamada, ilk belirlemelere göre bir olumsuzluk görünmediğini, birimlerin saha kontrol çalışmalarına devam ettiğini bildirdi.

''EKİPLERİMİZ SAHADA TEYAKKUZ HALİNDE''

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç da yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı;

"İlk bilgilere göre olumsuz bir durumumuz yok. Ekiplerimiz sahada, teyakkuz halinde. Lütfen resmi açıklamalara itibar edelim. Rabbim tüm afetlerden bizleri korusun." 

 

ADIYAMAN DA SALLANDI

Öte yandan Adıyaman da sallandı. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye göre, merkez üssü Adıyaman'ın Sincik ilçesi olan 4,1 büyüklüğünde deprem kaydedildi.

Depremin 7,24 kilometre derinlikte olduğu belirlendi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!