banner2

Son dakika: Kahramanmaraş'ta peş peşe depremler! AFAD ve Kandilli'den ilk açıklama

Son dakika haberleri... AFAD verilerine göre; Kahramanmaraş'ın Göksun ilçesinde 5,3, 4 ve 4.2 büyüklüğünde depremler oldu. Depremin ardından ilk tespitlere göre can kaybı ya da yaralı ihbarı gelmedi. Vatandaşlar deprem anında paniğe kapıldı, ancak herhangi bir hasar meydana gelmedi.

Gündem 23.03.2023, 12:28 23.03.2023, 16:58
Abone ol

Türkiye, 6 Şubat Pazartesi gününden bu yana beşik gibi sallanmaya devam ederken AFAD'dan son dakika açıklaması geldi ve Kahramanmaraş'ta art arda depremler oldu.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'nın (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye göre Kahramanmaraş'ın Göksun ilçesinde saat 12.19'da 5,3 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Maraş'ın Göksun ilçesi bu kez 4 büyüklüğündeki depremle sarsıldı. Deprem, 7 kilometre derinlikte gerçekleşti. Son olarak Göksun'da 4.2 büyüklüğünde deprem oldu.

AFAD'DAN AÇIKLAMA

AFAD Başkanı Yunus Sezer, depremin ardından yaptığı açıklmada ''Kahramanmaraş ilimizin Göksun ilçesinde meydana gelen 5,3 büyüklüğündeki artçı deprem sonrasında, an itibarıyla, olumsuz bir durum bulunmamaktadır. Saha tarama çalışmaları devam etmektedir. Bölgedeki vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi sunarım.'' ifadelerini kullandı.

ÇEVRE İLLERDEN DE HİSSEDİLDİ

Yerin 7 kilometre derinliğinde oluşan deprem, kısa süreli endişe yarattı. Kahramanmaraş'ta öğle saatlerinde meydana gelen deprem, çevre illerden de hissedildi.

KANDİLLİ'DEN AÇIKLAMA

Kahramanmaraş'taki depreme ilişkin Kandilli'den de bir açıklama geldi. Yapılan açıklamada depremin büyüklüğünün 5.2 olduğu bildirilirken, derinliği 5 kilometre olarak aktarıldı.

YIKIM İHBARI YOK

Depremin ardından ilk tespitlere göre can kaybı ya da yaralı ihbarı gelmedi. Vatandaşlar deprem anında paniğe kapıldı, ancak herhangi bir hasar meydana gelmedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!