banner2

Son dakika: Kahramanmaraş'ta peş peşe depremler! AFAD ve Kandilli'den ilk açıklama

Son dakika haberleri... AFAD verilerine göre; Kahramanmaraş'ta peş peşe üç deprem meydana geldi. Kent merkezi ve çevre ilçelerde de hissedilen deprem, ilk belirlemelere göre herhangi bir olumsuzluğa yol açmadı. 

Gündem 25.03.2023, 10:05 25.03.2023, 10:19
Abone ol
Son dakika: Kahramanmaraş'ta peş peşe depremler! AFAD ve Kandilli'den ilk açıklama

Türkiye, 6 Şubat Pazartesi gününden itibaren beşik gibi sallanmaya devam ederken AFAD'dan son dakika açıklaması geldi.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’nın (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye göre, Kahramanmaraş’ın Ekinözü ilçesinde 4,5 büyüklüğünde sarsıntı kaydedildi. Saat 07.39'da olan deprem, yerin 7 kilometre derinliğinde gerçekleşti.

ÇEVRE İLLERDEN DE HİSSEDİLDİ

Yerin 7 kilometre derinliğinde meydana gelen deprem, kısa süreli paniğe neden oldu. Kent merkezi ve çevre ilçelerde de hissedilen deprem, ilk belirlemelere göre herhangi bir olumsuzluğa yol açmadı. 

ARTÇI SARSINTILAR DEVAM EDİYOR

4,5 büyüklüğündeki depremin ardıdnan Kahramanmaraş bir kez daha sallandı. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığından (AFAD) alınan bilgiye göre, saat:09.33'de Kahramanmaraş'ın Göksun ilçesi merkez üssü olan 4.2 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Yerin yaklaşık 9,5 kilometre altında meydana gelen deprem şehir merkezinde hafif hissedildi. 

PEŞ PEŞE ÜÇÜNCÜ DEPREM

Kahramanmaraş bu sabah peş peşe üçüncü kez sallandı. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye göre, merkez üssü Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesi olan 3,5 büyüklüğünde sarsıntı kaydedildi. Depremin 12,03 kilometre derinlikte olduğu belirlendi.

 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!