banner2

Son dakika: Kabine Toplantısı başladı! Masada kritik başlıklar var

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki toplantı, saat 15.20'de başladı.

Gündem 24.10.2022, 15:30 24.10.2022, 15:40
Abone ol
Son dakika: Kabine Toplantısı başladı! Masada kritik başlıklar var

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında toplandı. Saat 15.20'da toplanan kabinenin gündeminde birçok konu var. Toplantıda, başörtüsüne anayasal güvence için hazırlanan taslağın ele alınması bekleniyor. Enflasyonla mücadele ve ekonomi konuları da masada olacak.

ŞEHİT MADENCİLERİN AİLELERİNE DEVLET DESTEĞİ

Amasra’daki maden ocağı kazası da, toplantının gündeminde olacak. Maden kazasıyla ilgili soruşturmada gelinen aşama masaya yatırılacak, şehit madencilerin ailelerine verilecek devlet desteği detaylarıyla görüşülecek.

EYT VE SÖZLEŞMELİLERE KADRO ÇALIŞMASI

Kabine Toplantısı'nda, yaklaşık 6 milyon kişiyi ilgilendiren EYT düzenlemesi masaya yatırılacak. Sona yaklaşılan çalışmanın detayları konuşulacak. Ayrıca, kamudaki 550 bin sözleşmeliye yönelik kadro çalışması, mevsimlik ve geçici işçilerin durumu ile taşeron işçilerin kadroya alınması için yürütülen çalışmalar da görüşülecek.

BAŞÖRTÜSÜ İÇİN REFERANDUM ÇAĞRISI

Başörtüsü düzenlemesi de kabinenin gündeminde olacak. Hazırlıkları tamamlanan anayasa değişiklik teklifi ele alınacak. Bu kapsamda hazırlanan taslak metin ile ilgili Adalet Bakanı Bekir Bozdağ tarafından bir sunum yapılacak. Cumhurbaşkanı'nın muhalefete yaptığı referandum çağrısının ardından yol haritası görüşülecek.

ENFLASYONLA MÜCADELE

Enflasyonla mücadelede atılan adımların sonuçları değerlendirilecek. Terörle mücadele ve Yunanistan ile Ege'de yaşanan gerilim de kabine toplantısının olası gündem başlıkları arasında yer alıyor.

ERDOĞAN AÇIKLAMA YAPACAK

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kabine Toplantısı sonrasında, gündemde öne çıkan konulara ilişkin açıklama yapacak. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!