banner2

Son dakika... İYİ Partili Yavuz Ağıralioğlu partisinden istifa etti!

Son dakika... İYİ Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, partisinden istifa ettiğini duyurdu.

Gündem 28.03.2023, 18:42 28.03.2023, 21:49
Abone ol
Son dakika... İYİ Partili Yavuz Ağıralioğlu partisinden istifa etti!

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, yarın Meral Akşener ile görüştükten sonra istifa edeceğini açıklamıştı. Ancak Yavuz Ağıralioğlu, akşama saatlerinde İYİ Parti Grup Başkanlığı'na gönderdiği yazıyla istifa ettiğini bildirdi. 

KILIÇDARDAROĞLU'NA OY VERMEYECEĞİNİ AÇIKLADI 

İYİ Parti'den istifa edeceğini açıklayan İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, ittifak ortağı Kılıçdaroğlu'nun HDP ziyaretinden rahatsız olduğunu ifade etmişti.  Ağıralioğlu, Millet İttifakı'nın adayı Kılıçdaroğlu'na oy vermeyeceğini de açıklamıştı. 

AKŞENER İLE VEDALAŞACAK 

İYİ Partili Ağıralioğlu, Habertürk Tv'den Mehmet Akif Ersoy'a attığı mesajda, "İstifa edeceğim. Meral Akşener ile vedalaşmaya gidiyorum" dedi. 

"ÇOCUK KATİLİNİ ÖVENLE KAZANMAKTANSA KAYBEDELİM"

Millet İttifakı ve Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik eleştirilerini tek tek ifade eden  Ağıralioğlu, "Çocuk katilini övenle kazanmaktansa kaybedelim, Kemal Bey'in adaylığında mutabakatın ihlal edilmesine itiraz ediyorum. Ben adaylık sürecinden bütün usulsüzlükleri reddediyorum." demişti. 

"MASA'DA PUSU KURULDU"

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e pusu kurulduğunu dile getiren Ağıralioğlu'nun "Akşener masada dayatmayla karşı karşıya kaldı. Bize pusu kurulmasından rahatsızız. Sırf kaybetme endişesi duyuluyor diye bize küfredilmesinden rahatsızız." dedi. 

VEKİL ADAYLIĞI İÇİN MÜRACAATTA BULUNMADI

Yavuz Ağıralioğlu, daha sonra sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Malum ve haklı itirazlarım sebebiyle de partimize 28. dönem milletvekili adaylık müracaatında bulunmadım. Gelen telefonlardan anlıyorum ki kızgın, kırgın, üzgün, hırpalanmış ve kahırlı bir şekilde oy verilecek. Ben kendi adıma bu vebale ortak olmayacağım" açıklamasına yer verdi. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!