banner2

Son dakika: İsveç Başbakanı'ndan ziyaret öncesi ilk mesaj! 'Terör örgütleriyle diyaloğa girmeyeceğiz'

İsveç Başbakanı Ulf Kristersson, Türkiye ziyareti öncesi açıklamada bulundu. Kristersson, açıklamasında ülkesinin muhtırayı sonuna kadar uygulayacağını belirterek terör örgütleriyle diyaloğa girmeyeceklerini belirtti.

Gündem 08.11.2022, 11:19 08.11.2022, 11:58
Abone ol
Son dakika: İsveç Başbakanı'ndan ziyaret öncesi ilk mesaj! 'Terör örgütleriyle diyaloğa girmeyeceğiz'

İsveç Başbakanı Ulf Kristersson, Türkiye ziyareti öncesi önemli açıklamalarda bulundu. 

'MUHTIRAYI UYGULAYACAĞIZ'

Kristersson açıklamasında, Türkiye ile 'İsveç Parlamentolar Arası Dostluk Grubu' çalışması başlattıklarını belirterek İsveç'in üçlü muhtırayı sonuna kadar uygulayacağını belirtti. 

Ulf Kristersson açıklamasında şu ifadelere yer verdi: 

İsveç parlamentosu Türkiye ile 'İsveç Parlamentolar Arası Dostluk Grubu' kurulması için çalışma başlatıldığını duyurmak isterim. İsveç Muhtırayı sonuna kadar uygulayacak. İsveç terör örgütleriyle (PKK/PYD) diyaloğa girmeyecek.

ANITKABİR'İ ZİYARET ETTİ

Diğer yandan Kristersson Anıtkabir'i ziyaret etti. Anıtkabir Özel Defteri'ni imzalayan Kristersson deftere şu notu düştü: 

Yaklaşık 100 yıl önce tarafınızca kurulan Türkiye Cumhuriyeti'ni ziyaret etmek benim için büyük bir onurdur. 1934'te Ankara'daki İsveç Büyükelçiliğinin açılışında, dönemin Veliaht Prensi Gustaf Adolf ile çekilmiş fotoğraflarınız, bana ülkelerimiz arasındaki yakın bağların ne kadar eskiye dayandığını anımsatmaktadır. İsveç ve bu güzel ülke arasındaki ilişkileri derinleştirme temennilerimle. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!