Son dakika! İçişleri duyurdu: Türkiye genelinde dev operasyon

Son dakika haberleri... İçişleri Bakanlığı, Türkiye genelinde 13-20 Mayıs 2022 tarihleri arasında, PKK/KCK-PYD/YPG ile DEAŞ ve FETÖ'ye yönelik olarak eş zamanlı geniş kapsamlı operasyonlar düzenlendiğini duyurdu.

Gündem 21.05.2022, 14:47 21.05.2022, 15:30
Abone ol
Son dakika! İçişleri duyurdu: Türkiye genelinde dev operasyon

Son dakika! Terör örgütlerine yönelik olarak Türkiye genelinde, birçok il jandarma komutanlığının katılımıyla operasyonlar düzenlendi.

EŞ ZAMANLI OPERASYON

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada; ilkbahar-yaz döneminin gelmesiyle beraber eylem arayışlarını artıran ve ülkeye eleman, silah ve patlayıcı madde aktarım gayretlerini yoğunlaştıran PKK/KCK-PYD/YPG terör örgütü ile dini istismar eden DEAŞ ve FETÖ/PDY terör örgütlerine yönelik ülke genelinde, 13- 20 Mayıs tarihleri arasında, eş zamanlı operasyonlar yapıldığı belirtildi. Antalya, Balıkesir, Diyarbakır, Edirne, Hakkari, İstanbul, Kilis, Kocaeli, Konya, Mardin, Mersin, Muş ve Van İl Jandarma Komutanlıkları tarafından PKK/KCK-PYD/YPG, DEAŞ ve FETÖ üyelerine, iş birlikçilerine ve finans kaynaklarına yönelik 16 ayrı operasyon gerçekleştirildiği kaydedildi.

OPERASYODNA BİRÇOK DÖKÜMAN VE SİLAH ELE GEÇİRİLDİ

PKK/KCK-PYD/YPG terör örgütüne yönelik Muş, Mardin, Mersin, Edirne, Hakkari, Antalya, Diyarbakır ve Van merkezli 14 ildeki 8 ayrı operasyonda 46 şüpheli, FETÖ/PDY terör örgütüne yönelik Balıkesir, Konya, Edirne ve Kilis merkezli 25 ildeki 4 ayrı operasyonda 49 şüpheli, DEAŞ terör örgütüne yönelik Kocaeli, Van ve İstanbul merkezli 12 ildeki 4 ayrı operasyonda 19 şüpheli olmak üzere, toplamda 50 ilde 114 şüphelinin yakalandığı ifade edildi. Operasyonlarda 3 ateşli silah ve bunlara ait mühimmat, 2 gece görüş dürbünü ile çok sayıda örgütsel doküman ve dijital materyal ele geçirildiği kaydedildi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!